Egipt – kolebka cywilizacji, królestwo pustyni i monumentalnych budowli. Egzotyczny charakter tego kraju, gwarantowana pogoda oraz ciekawe atrakcje przyciągają co roku wielu turystów. Jeśli masz ochotę poznać to niesamowite państwo, nie podejmuj decyzji o wyjeździe spontanicznie. Przygotuj się do urlopu i przemyśl, co chcesz zobaczyć, zwiedzić i poznać. Dzięki temu gdy już wylądujesz w Egipcie, będziesz miał opracowany plan wycieczki, a Twoim jedynym zmartwieniem będzie to, by zapamiętać z wakacji jak najwięcej.

Zaopatrz się w paszport i wizę

Podstawową rzeczą, o którą powinieneś zadbać przed wyjazdem do Egiptu, są dokumenty umożliwiające przekroczenie granicy i poruszanie się po kraju. Potrzebujesz paszportu z co najmniej półrocznym terminem ważności. Jako obywatel polski jesteś także zobligowany do wykupienia wizy – cała procedura jej przyznania odbywa się na lotnisku w Egipcie i trwa zaledwie kilka minut. Opłata wynosi 25 dolarów, a dokument ważny jest przez miesiąc.

Egipskie władze w najbliższym czasie planują uruchomić elektroniczny system do wystawiania wiz. Za złożenie wniosku przez internet turyści nie będą ponosili dodatkowych opłat.

Wybierz wycieczkę z biurem podróży

Urlop w Egipcie nie musi stanowić dużego wydatku. Najlepiej po raz pierwszy do tego kraju wybrać się z biurem podróży, które zapewni zakwaterowanie, wyżywienie, przelot, część wycieczek oraz liczne atrakcje. Cena wakacji będzie uzależniona od terminu i standardu, na który się zdecydujemy.

Ciekawą opcją są wycieczki do Egiptu w ofercie last minute. W tym przypadku decyzję o wyjeździe możesz podjąć spontanicznie w momencie, kiedy będziesz miał ochotę na urlop. Na stronie biura podróży znajdziesz wiele atrakcyjnych propozycji spędzenia wakacji w państwie faraonów.

Przygotuj listę atrakcji przez zakupem wycieczki

Zanim zdecydujesz się na zakup konkretnej wycieczki, zastanów się, jakie atrakcje chciałbyś zobaczyć, będąc w Egipcie. Jest tu tyle skarbów, artefaktów, monumentalnych budowli, że każdego dnia warto poznawać nowe miejsca i chłonąć starożytną historię, którą przesiąknięty jest ten kraj. Proponujemy, abyś na swojej liście umieścił np.:

 • Piramidy Cheopsa oraz Sfinksa w Gizie,
 • Miasto pałaców – Luksor z niemieckim stanowiskiem archeologicznym odpowiedzialnym za renowację Kolosów Memnona,
 • Aleksandrię, Kair oraz Karnakau,
 • Sakkarę,
 • Wyprawę po Saharze,
 • Nurkowanie w Morzu Czerwonym,
 • Dolinę rzeki Nil,
 • Górę Synaj z położonym u jej podnóża Klasztorem Świętej Katarzyny,
 • Kąpiel w Morzu Martwym,
 • Rejs po Kanale Sueskim,
 • Jezioro Nassera,
 • Nekropolię oraz świątynie w Memfis,
 • Zwiedzanie starożytnego miasta Teby,
 • Dolinę Wadi al-Hitan.

Wszystkie atrakcje polecamy zwiedzać w zorganizowanych grupach z przewodnikiem, który przybliży historię i opowie, jak żyli, pracowali i bawili się starożytni Egipcjanie. Wycieczki są najczęściej całodniowe, więc nie zapomnij zabrać ze sobą napojów. Zabezpiecz się także przed słońcem – spakuj do plecaka kremy i kapelusz lub czapkę.

Idealna pora na wyjazd do Egiptu – zima czy lato?

Od maja do września w Egipcie panują już upały dochodzące w najcieplejszych okresach do ponad 40 stopni Celsjusza. Z kolei w miesiącach „zimowych” temperatura waha się od 13 do ponad 20 stopni. Opady deszczu nam nie zagrażają, dlatego kiedy w Polsce panuje chłód i mróz, warto spakować się i pojechać w ciepłe kraje. Decydując się na wakacje z biurem podróży w tym okresie, możemy liczyć na atrakcyjniejsze cenowo oferty, dzięki czemu możemy pozwolić sobie na wykupienie dodatkowych wycieczek i poznanie zachwycających zabytków. Egipcjanie nastawieni są na turystów przez cały rok, więc wszystkie atrakcje będą także dostępne poza szczytem sezonu.

Warto się targować na egipskim bazarze!

Pamiątki przywiezione z wyjazdu przypominają nam o niezwykłej przygodzie, którą przeżyliśmy w innym kraju. Dlatego warto kupić jakieś drobiazgi i 0zabrać je ze sobą do domu. W tym celu należy udać się na egipski bazar. Podczas zakupów należy uważać na kupców, zachęcających intensywnie do nabycia każdej rzeczy, jaka wpadnie wam w oko.

Egipscy sprzedawcy żarliwie zachęcają do zakupu, ale są także ujmujący, ponieważ uczą się polskich zwrotów i słówek, zaczepiając nimi polskich przechodniów. Nie daj się jednak nabrać na ten „chwyt marketingowy” i bądź uważny. Podczas zakupu negocjuj oraz zbijaj cenę – Egipcjanie nie wyobrażają sobie zawierania transakcji bez targowania się. Uszanuj ich kulturę i nie decyduj się zbyt szybko na proponowaną cenę.

Egipt – niesamowita przygoda w zasięgu ręki!

Jeśli jesteś zafascynowany kulturą Egiptu i zawsze chciałeś na własne oczy zobaczyć piramidy i wielkie pustynie, nie odkładaj swoich marzeń na później. Wybierz dogodny termin, poszukaj wycieczki lub poczekaj na okazje last minute. Spakuj przewiewne ubrania, buty z grubą podeszwą i kremy przeciwsłoneczne! Weź ze sobą koniecznie aparat lub kamerę i uwiecznij wszystkie piękne miejsca, które uda Ci się zobaczyć!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj