Reklama wielu biur podroży, zachęca pięknymi widokami jak pocztówki. Oferty interesujących, często egzotycznych miejsc przedstawione są zazwyczaj przy pomocy cudownych fotografii, a kiedy na nie patrzymy, natychmiast czujemy potrzebę wyjazdu na upragnione wakacje. Początek roku to idealny moment, aby zacząć planować upragniony urlop. Coraz więcej ludzi korzysta z usług biur, które organizują luksusowe wakacje, tworzone indywidualnie do potrzeb danego klienta. Warto wiedzieć, co może zaoferować nam tego typu firma i czego możemy wymagać, jako ich klienci.

Wybór miejsca

Biura podróży zazwyczaj w swojej ofercie posiadają kilka wariantów podróży, jak również miejsc, do których można się wybrać. Część z nich skupia się jedynie na wybranych regionach świata, kontynentu zaś inne oferują wczasy w przeróżnych zakątkach naszego globu. Coraz modniejsze staje się kreowanie indywidualnych ofert wakacji dla konkretnych klientów. Przykładem może być biuro podróży Planetescape. Ludzie, którzy wchodzą w skład załogi tego biura o podróżowaniu wiedzą wszystko zwłaszcza do miejsc, do których oferują swoje wyjazdy. Jeżeli nie jesteśmy zdecydowani, z pewnością otrzymamy wiele rad, czy wskazówek, które pomogą nam wybrać cel podróży. Niekiedy warto wybrać biuro, które specjalizuje się w konkretnym obszarze wycieczkowym, gdyż mamy pewność, że rynek turystyczny został wcześniej dobrze sprawdzony przez pracowników. Doskonałym przykładem jest właśnie Planetescape, które zostało stworzone przez grupę podróżników z zamiłowaniem do egzotycznych klimatów. Jeżeli już podejmiemy wstępną decyzję co do kierunku wyprawy, warto rozeznać się w ofertach i porównać ich warunki, ponieważ wakacje mają być czasem odpoczynku i miłych wspomnień.

Typy podróży

W ofercie biur można obecnie znaleźć konkretne, sprofilowane wczasy tworzone nie tylko dla konkretnych osób, ale również i na specjalne okazje. Można wówczas spodziewać się wypraw tematycznych, z niespodziankami i specjalnymi atrakcjami. Bardzo popularne są specjalne podróże poślubne dedykowane do nowożeńców. Dla rodzin tworzy się specjalny pakiet dopasowany do wypraw z dziećmi, gdzie dopasowane są odpowiednio wszystkie warunki oraz atrakcje turystyczne. Stosunkowo nowym, a zarazem ciekawym pomysłem są podróże incentive, czyli znane powszechnie, jako wyjazdy motywacyjne. Jest to oferta skierowana dla firm i przedsiębiorstw, które w ten sposób stawiają na wzmocnienie relacji biznesowych z partnerami firmy. Wśród dedykowanych typów podróży są również te ukierunkowane na konkretne atrakcje czy na wybraną tematykę. Mogą być to wakacje na Safari, inspirowane dziką przyrodą, kulturą bądź historią, albo bardziej nastawione na aktywny wypoczynek jak, chociażby nurkowanie.

Czego się spodziewać po luksusowych, indywidualnie dobranych wakacjach?

Przede wszystkim najważniejsze jest, aby w planie podróży znalazły się wszystkie miejsca, które chcemy zobaczyć. Biuro podróży jednakże nie powinno naciskać na konkretne lokalizacje. Klient sam powinien dobrać sobie ilość atrakcji do zwiedzania tak, aby po wakacjach nie czuł się jeszcze bardziej zmęczony. Luksusowe wakacje powinny być zaplanowane perfekcyjnie, a jakość usług na najwyższym poziomie. Już od momentu wejścia na pokład samolotu, klient musi mieć świadomość, że pieniądze, które przeznaczył na wymarzoną podróż, zostały dobrze zainwestowane. Zazwyczaj tego typu podróże wiążą się z nieco dłuższym przelotem, dlatego biuro podróży jest zobowiązane do wyboru najwygodniejszych linii lotniczych, często do pakietu wybiera się loty czarterowe. Ponadto istotna jest cała kwestia logistyczna w kraju, do którego podróżujący dotrą. Transporty typu: lotnisko – hotel – lotnisko, również powinny być zorganizowane sprawnie, ponieważ najbardziej liczy się komfort. Zakwaterowanie to bardzo istotna kwestia. Kilkugwiazdkowe hotele to podstawa w pakietach exlusive, dlatego specjaliści tworzący takie oferty wybierają sprawdzone miejsca, które słyną z najlepszych opinii i często to nawet one są celem takich podróży. W ofertach Planetescapy często znajdziemy noclegi w najlepszych na świecie hotelach, które zachwycają nie tylko luksusem, ale również aranżacją oraz umiejscowieniem. Samo miejsce zakwaterowania może być główną atrakcją wyjazdu. Decydując się na podróż do innego, zupełnie obcego nam kraju warto skorzystać z każdej okazji zaznajomienia się z kulturą i obyczajami tego państwa. Wycieczki tego typu są projektowane w taki sposób, aby wczasowicze mogli spróbować tamtejszych specjałów kuchni, poznać tradycje, czy spotkać tubylców. Podczas luksusowych wakacji liczy się, co prawda możliwość wypoczynku, ale również możliwość dodatkowych atrakcji, na które w Polsce nie ma szans.

Czego wymagać w czasie luksusowych wakacji?

Korzystając z usług biura podróży, jego klienci zawsze powinni czuć się bezpieczni i w pełni usatysfakcjonowani. Ważny jest nieustanny kontakt z organizatorem wczasów w sytuacjach, kiedy klient sobie tego życzy. Warunki podróży oraz oferowanych usług powinny być jasne i przejrzyste, jak również cały plan podróży. Wszystkie kwestie organizacyjne leżą po stronie biura, dlatego klienci wykupując pakiet takich wakacji, nie muszą martwić się o dodatkowe formalności. Skoro są to indywidualnie dopasowane, luksusowe wakacje życzenie klienta jest jak rozkaz, który biuro podróży powinno zawsze wypełnić.

Luksusowe wakacje dla wymagających

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj