Doszło do ostatecznego porozumienia w sprawie wyboru głównego lotniska na Igrzyska Olimpijskie w Wielkiej Brytanii. Pałeczkę oficjalnego lotniska olimpiady przejmie port lotniczy Heathrow.

Już dziś przewiduje się iż dzień 13 sierpnia 2012 roku czyli dzień po Igrzyskach Olimpijskich będzie najbardziej zatłoczonym dniem w historii lotniska Heathrow. Nigdy wcześniej lotnisko w Londynie nie obsłużyło w ciągu 24 godzin 200 tysięcy bagaży, a tak ma być tym razem. Aktualny rekord to 160 tysięcy bagaży. Prognozy mówią o tym iż lotnisko Heathrow podczas imprezy obsłuży 80% ruchu pasażerskiego związanego konkretnie z igrzyskami olimpijskimi. Lotnisko przyjmie kibiców, dziennikarzy i samych zawodników.

Zarządcy lotniska przewidują iż nadciągająca liczba kibiców będzie przyjeżdżała i wyjeżdżała z Londynu nawet tego samego dnia. Będzie to powodowało bardzo duży ruch pasażerów w ciągu trwania igrzysk. Jest jasne że Igrzyska Olimpijskie będą wielką szansą dla lotniska w Londynie, jednak jest wiele wyzwań które wymagają realizacji. Jednym z nich jest stworzenie prowizorycznego terminalu igrzysk olimpijskich który ma być zdemontowany tuż po zakończeniu Igrzysk.

Na oficjalnej stronie lotniska Heathrow prezes BBA Colin Matthews podkreśla iż zarząd lotniska jest ogromnie dumny z wygrania tytułu oficjalnego portu igrzysk olimpijskich. “Port lotniczy Londyn Heathrow będzie pierwszym i ostatnim miejscem pozostawiającym wspomnienie z największej imprezy sportowej świata. To będzie niesamowite wyzwanie dla naszego lotniska. Każda część naszej struktury lotniczej pracuje na to aby sprawić największym sportowcom największe powitanie na lotnisku w Londynie.”

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj