Władze największego portu lotniczego w Niemczech – Frankfurt Airport potwierdziły zamiar rozpoczęcia prac nad budową trzeciego terminalu jeszcze w tym roku. Szacowany koszt inwestycji to 3 biliony euro.

Decyzja o rozpoczęciu budowy nowego terminalu na lotnisku we Frankfurcie jest wynikiem kompleksowej i szczegółowej analizy, przygotowanej przez dwa niezależne instytuty badawcze. Przewiduje się, że ruch pasażerski w Frankfurcie znacznie wzrośnie i będzie wahać się pomiędzy 68 a 73 milionami pasażerów rocznie.

Zanim zapadła decyzja o budowie Terminalu 3, brano pod uwagę alternatywne rozwiązania. Jednym z nich było rozszerzenie istniejącego już terminalu w północnej cześci lotniska. Zostały one jednak odrzucone z powodu zbyt wysokich kosztów i niewstarczającej efektywności.

Prezes Fraport, spółki zarządzającej lotniskiem, dr Stefan Schulte, komentuje: „Dokładnie zbadaliśmy i przeanalizowaliśmy wszystkie możliwe alternatywy zanim podjęliśmy decyzję o powstaniu Terminalu 3” i dodaje: Frankfurt jest największym miejscem pracy w Niemczech i stanowi dla kraju swego rodzaju „bramę do świata”. Trzeci terminal dodatkowo podkreśli tę kluczową rolę portu lotniczego i całego regionu”.

Projekt jest jedną z największych inwestycji w Niemczech i będzie realizowany przy współpracy wielu firm. Ze względu na czas konieczny do przeprowadzenia przetargu, początek prac ziemnych planowany jest na koniec 2015 roku.

Nowy terminal powstanie w południowej części lotniska. Jego budowa potrwa siedem lat. Uroczyste otwarcie zaplanowano na 2022 rok.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj