Włoska policja fiskalna skonfiskowała 50 kg heroiny, którą próbowano przemycić przez lotnisko Fiumicino w Rzymie. Aresztowano 11 osób.

Guardia di Finanza czyli włoska policja fiskalna z Komendy Wojewódzkiej Rzymu zadała poważny cios przemytowi narkotykowemu. W ciągu ostatniego miesiąca, na międzynarodowym lotnisku im. Leonardo da Vinci w Rzymie, aresztowała 11 handlarzy narkotyków i skonfiskowała 50 kg heroiny, przeznaczonej na rynek włoski.

Żeby ukryć narkotyki i nie zostać zauważonym podczas kontroli bezpieczeństwa, handlarze stosowali różne sztuczki. Warto wspomnieć podwójne dno walizki u obywatela Pakistanu, czy też spożycie przez Nigeryjczykalecącego z Lagos, 60 kapsułek z heroiną, które wykryto dzięki promieniom rentgenowskim.

Narkotykowe przesyłki, które nie dotarły do celu, odznaczały się wyjątkowo wysoką jakością. W sumie skonfiskowano ponad 2 mln dawek, których wartość szacuje się na około 6 milionów euro.

Jak zapowiada policja fiskalna, uwaga celników i funkcjonariuszy policji fiskalnej znów zwrócona jest w stronę heroiny. Wzrost zainteresowania heroiną i proporcjonalny spadek popularności kokainy jest niepokojący szczególnie ze względu na silną właściwość uzależniającą heroiny oraz jej negatywny wpływ na zachowanie społeczne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj