Orkiestra dęta, biała kiełbasa i kobiety ubrane w Dirndl może oznaczać tylko jedno – w Niemczech nadszedł czas na Oktoberfest. W związku z tym tradycyjnym wydarzeniem lotnisko we Frankfurcie przygotowało specjalne atrakcje.

Już trzeci rok z rzędu atmosfera Oktoberfest przenosi się z namiotów piwnych na korytarze Terminalu 1 oraz do strefy non-Schengen Terminalu 2.

W tym roku, w korytarzach lotniska zabrzmi oryginalna bawarska muzyka, w wykonaniu grupy wokalistek z Wiesenschwestern oraz muzyków z Bayernstürmer – orkiestry dętej specjalizującej się w muzyce tradycyjnej. Bawarskie rytmy przywołają prawdziwy nastrój dożynek chmielnych, zachęcając wszystkich podróżnych do odwiedzenia namiotów Oktoberfest w Monachium.

Smak Bawarii będzie dostępny też w restauracjach i bistrach, które to przez najbliższe tygodnie będą serwowały bawarskie specjały, czyli przede wszystkim białe kiełbaski, mięsny przysmak Leberkäse, gigantyczne precle piwne i co najważniejsze – świeże bawarskie piwo z beczki.

Uwagę podróżnych przyciągną też świąteczne kramy, pełne atrakcyjnych pamiątek i wyrobów spożywczych.

Oczywiście nie może zabraknąć kobiet w tradycyjnych bawarskich strojach, inspirowanych historycznym ubiorem chłopów zamieszkujących Alpy. Promotorki ubrane w Dirndl będą rozdawały ulotki informacyjne i kupony do zrealizowania na terenie lotniska.

Ta niecodzienna atmosfera na lotnisku we Frankfurcie ma potrwać aż 4 tygodnie.

Podróżni, którzy odlatując z Frankfurtu, nie mieli okazji odwiedzić namiotów Oktoberfest, proszeni są o wcześniejsze przybycie na lotnisko. Oczekiwanie na lot będzie naprawdę przyjemne!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj