Port lotniczy Murcja-San Javier (hiszp.: Aeropuerto de Murcia-San Javier) to lotnisko w hiszpańskiej wspólnocie autonomicznej Murcja, położone ok. 30 km od Murcji na wybrzeżu Costa Cálida.

Wybierasz się do Hiszpanii?
Wybraliśmy najlepsze hotele i apartamenty w Hiszpanii w relacji cena/jakość.

Sprawdź TOP najlepszych hoteli w Hiszpanii

Kod IATA: MJV
Państwo: Hiszpania
Kontynent: Europa

Dane:

Typ: cywilne

Kod IATA: MJV

Kod ICAO: LELC

Miasto: Murcia

Współrzędne: 37°46′44″N 0°48′13″E

Wysokość: 3,4 m n.p.m.

Kierunek: 23/05: Asfalt, 2 300 x 60

Linie lotnicze operujące z lotniska

Tabela lotów – odloty

Tabela lotów – przyloty

Historia lotniska Murcja

Port lotniczy Murcja-San Javier znajduje się w hiszpańskiej wspólnocie autonomicznej Murcja, położone ok. 30 km od Murcji na wybrzeżu Costa Cálida. Dokładnie lotnisko leży w miejscowości San Javier.

Lotnisko w Murcji wykorzystywane jest głównie przez tanie linie lotnicze do lotów międzynarodowych i jest jednym z głównych czynników, które umożliwiają rozwój turystyczny tego regionu. Stąd też największy ruch jest tu w okresie wakacyjnym. Port lotniczy obsługiwany jest przez jeden terminal. Ponad 50% wszystkich lotów wykonywanych jest przez linie lotnicze Ryanair.

Ze względu na strategiczne położenie portu i chęć dalszego rozwoju regionu pod względem turystycznym w ostatnich latach przeprowadzono szereg remontów na lotnisku Murcja-San Javier. Lotnisko zostało powiększone o nowy pas startowy, wieżę kontrolną i szereg innych udogodnień.

Prezentacja nowego lotniska Murcia – zobacz film:

Dojazd z i na lotnisko Murcja

Autobus

Na lotnisku znajduje się przystanek autobusów firmy La Inmaculada, która oferuje połączenia do miejscowości Santiago de la Ribera, skąd podróżni mogą się przesiąść na inne linie i dojechać do nastepujących miast: Campoamor, Cartagena, Murcia y Alicante. Autobusy do Santiago de la Ribera odjeżdzają o 16.30 i 18.45.

Taxi

Na lotnisku stacjonują taksówki z Santiago de la Ribera. Do każdego kursu taksówki dodawany jest suplement w wysokości 3,10 €, a za każdą sztukę bagażu pobierany jest dodatek 0,35 €.

Orientacyjne ceny za kursy do okolicznych miast:

Águilas120 €
Aeropuerto de Alicante95 €
Alicante ciudad110 €
Benidorm170 €
Cartagena40 €
La Manga60 €
La Manga Club45 €
Mazarrón85 €
Mojácar170 €
Murcia55 €
Torrevieja50 €

Strona internetowa lotniska:

http://www.aena-aeropuertos.es/csee/Satellite/Aeropuerto-Murcia-San-Javier/es

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj