Port lotniczy w Modlinie znajduje się w dzielnicy Nowego Dworu Mazowieckiego, około 40 km na północny-zachód od centrum Warszawy.

Lecisz do Warszawy?
Wybraliśmy najlepsze hotele i apartamenty w Warszawie w relacji cena/jakość.

Sprawdź TOP najlepszych hoteli w Warszawie

Kod IATA: WMI
Państwo: Polska
Kontynent: Europa

Kod IATA: WMI

Państwo: Polska

Kontynent: Europa

Sprawdź hotele blisko lotniska w Modlinie

Dane

Typ: cywilne

Kod IATA: WMI

Kod ICAO: EPMO

Miasto: Warszawa

Współrzędne: 52°27′04″N 20°39′06″E

Wysokość: 104 m n.p.m.

Kierunek: 08/26: Asfaltobeton

Linie lotnicze operujące z lotniska w: http://www.modlinairport.pl/linie-lotnicze

Tabela lotów – odloty: http://www.modlinairport.pl/dla-pasazera/tablica-przylotow-i-odlotow/odloty

Tabela lotów – przyloty: http://www.modlinairport.pl/dla-pasazera/tablica-przylotow-i-odlotow/przyloty

Prezentacja lotniska Modlin – zobacz film:

Opis lotniska w Modlinie

Port ma obsługiwać część ruchu lotniczego dotychczas kierowanego na Lotnisko Chopina w Warszawie, głównie samoloty tanich linii, czarterowe i towarowe. Port lotniczy Modlin nie ma spełniać funkcji długo już oczekiwanego drugiego lotniska dla Warszawy, którego lokalizacja jest nadal rozważana lub poszła w niepamięć. Zgodnie z zapewnieniami władz mazowieckich oraz inwestora lotnisko miało zostać oddane do użytku przed rozpoczęciem Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej w roku 2012. Jego otwarcie opóźnił protest ekologów, którzy sprzeciwiali się budowie lotniska.

Port powstał na bazie istniejącego wcześniej lotniska wojskowego, które istniało w latach 19402000. W momencie rozpoczęcia modernizacji było ono bardzo zaniedbane. 8 lutego 2010 obiekt został wpisany do rejestru lotnisk cywilnych przez ULC i teoretycznie od tego momentu mogły na nim już lądować samoloty, aczkolwiek wciąż nie było tam wystarczającej infrastruktury. Budowę oficjalnie rozpoczęto w 2010 roku, natomiast rejsowe loty pasażerskie rozpoczęły się 16 lipca 2012.

Linie lotnicze Wizz Air jako pierwsze ogłosiły wykonywanie lotów z lotniska Modlin. 1 lutego 2012 władze Wizz Air’a zakomunikowały, że wszystkie loty z lotniska Chopina w Warszawie zostaną przeniesione 18 lipca 2012.

Pierwszy regularny samolot rejsowy typu Airbus A320 wylądował na lotnisku Modlin 15 lipca 2012 roku po godz. 17:30 i był to samolot linii Wizz Air z pasażerami z Budapesztu.

Statystyki:

MiesiącPasażerowiePasażerowie narastająco
Lipiec78 56778 567
Sierpień171 224249 791
Wrzesień183 113432 904
Październik170 355603 259
Listopad164 692767 951

Dojazd Lotnisko Warszawa Modlin

Autobus

Linia autobusowa ModlinBus łączy centrum Warszawy z terminalem Lotniska Warszawa/Modlin przez całą dobę i bez przesiadek. Rozkład jazdy dopasowany jest do godzin odlotów i przylotów. Zakup biletów możliwy jest bezpośrednio w autobusie, na lotnisku lub przez Internet. Można płacić gotówką, kartą oraz w walucie obcej. Więcej informacji pod adresem www.modlinbus.pl

Samochód

Trasą S7 na Gdańsk, potem zjazdem na Nowy Dwór Mazowiecki drogą krajową nr 62 albo ulicą Modlińską przez Jabłonnę i Nowy Dwór Mazowiecki. Na pasażerów czeka około 600 miejsc parkingowych, a pokonanie trasy zajmuje 35-40 minut.

Taxi

Ceny kursu z Warszawy do Portu Lotniczego Warszawa/Modlin są stałe i zależą od przewoźnika. Koszt przejazdu kształtuje się w granicach 99 zł – 120 zł za kurs w jedną stronę. Przejazd do centrum Warszawy zajmuje ok. 35-40 minut.

Pociąg

Pociągi Kolei Mazowieckich kursują z Warszawy Centralnej oraz Warszawy Gdańskiej do stacji docelowej Modlin, skąd, co 20 minut kursuje shuttle-bus dowożący pasażerów bezpośrednio na lotnisko. Cała podróż zajmuje około 40 minut . Więcej informacji pod adresem: http://www.mazowieckie.com.pl

Strona internetowa lotniska Modlin:

http://www.modlinairport.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj