Aeroporto de Beja to portugalskie lotnisko znajduje się w odległości 12 kilometrów od miasta Beja w największym regionie kraju Alentejo, oraz 170 kilometrów na południe od Lizbony, a także 150 kilometrów na północ od regionu Algarve.

Lecisz się do Portugalii?
Wybraliśmy najlepsze hotele i apartamenty w Portugalii w relacji cena/jakość.

Sprawdź TOP najlepszych hoteli w Portugalii

Kod IATA: BYJ
Państwo: Portugalia
Kontynent: Europa

Dane:

Typ: cywilne

Kod IATA: BYJ

Kod ICAO: LPBJ

Miasto: Beja, Alentejo

Współrzędne: 38°04′44″N 007°55′57″W

Wysokość: 194 m n.p.m.

Zobacz film – pierwszy lot na lotnisku w Beja:

Opis lotniska Aeroporto de Beja

Lotnisko znajduje się w odległości 12 kilometrów od miasta Beja, 170 kilometrów na południe od Lizbony, a także 150 kilometrów na północ od regionu Algarve. Beja znajduje się w centrum portugalskiego regionu Alentejo o największym potencjale turystycznym. Stosukowo niedaleko położone są przepiękne plaże na Costa Vicentina i Tróia, w tej samej odległości znajduje się granica z Hiszpanią.

Pomimo wielkiego potencjału regionu lotnisko obecnie nie jest używane, gdyż nie przyciągneło tanich linii lotniczych i żaden przewoźnik nie zdecydował się na ustanowienie na nim regularnych lotów.

Aktualnie planuje się przebudowanie lotniska i używnanie go do lotów ładunkowych, jednak dotychczas żadna decyzja nie zapadła, dlatego przyszłość lotniska jest niepewna. Warto podkreślić, że lotnisko to jest jedynym w Alentejo, który jest przy tym największym regionem Portugalii.

Dojazd z i na lotnisko Aeroporto de Beja

Taxi na lotnisku Aeroporto de Beja

Postój taksówek znajduje się niedaleko strefy odlotów i przylotów. Średni koszt taksówki do centrum miasta to €12,00, a cena ta zwiększa się o 20% w godzinach nocnych i w dni świąteczne oraz weekendy. Nie jest pobierana opłata za bagaż, natomiast za przewóz zwierząt płaci się dodatkowo €1,60.

Autobus

Autobus łączący lotnisko i miasto Beja jedzie około 15 minut do centrum, ale serwis ten jest dostępny tylko w wybrane dni. Przystanek usytuowany jest w strefie odlotów i przylotów. Więcej informacji można uzyskać pod tym adresem: [email protected]

Strona internetowa lotniska w Beja:

http://www.ana.pt/es-ES/Aeroportos/alentejo/Beja/ElAeropuerto/ConozcaelAeropuerto/Paginas/Conozca-el-Aeropuerto.aspx

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj