Port lotniczy Aeropuerto de Tenerife Norte, znany też jako Port lotniczy Los Rodeos – jeden z dwóch portów lotniczych na Teneryfie (Wyspy Kanaryjskie), położony w północnej części wyspy, 10 km od Santa Cruz de Tenerife.

Wybierasz się do Teneryfę?
Wybraliśmy najlepsze hotele i apartamenty na Teneryfie w relacji cena/jakość, sugerowaliśmy się również wieloma opiniami znajomych podróżujących na Teneryfę.

Sprawdź TOP 5 najlepszych hoteli na Teneryfie

Kod IATA: TFN
Państwo: Hiszpania
Kontynent: Europa

Dane:

Typ: cywilne

Kod IATA: TFN

Kod ICAO: GCXO

Miasto: San Cristóbal de La Laguna

Współrzędne: 28°29′00″N 16°20′05″W

Wysokość: 610 m n.p.m.

Kierunek: 12/30: Asfaltobeton, 3.394×45

Linie lotnicze operujące z lotniska

Tabela lotów – odloty

Tabela lotów – przyloty

Lądowanie na lotnisku Tenerife Norte – widok z kabiny pilota:

Historia lotniska na Teneryfie

Aeropuerto de Tenerife Norte znany też jako Port lotniczy Los Rodeos to jeden z dwóch portów lotniczych na Teneryfie (Wyspy Kanaryjskie), położony w północnej części wyspy, w miejscowości San Cristóbal de La Laguna, w odległości 10 km od stolicy wyspy Santa Cruz de Tenerife. Port lotniczy Los Rodeos stanowi węzeł lotniczy dla ruchu pomiędzy wyspami archipelagu, obsługując również część ruchu pozawyspowego.

27 marca 1977 na lotnisku Los Rodeos doszło do największej pod względem liczby ofiar katastrofy lotniczej w historii lotnictwa – w zderzeniu na ziemi we mgle dwóch samolotów linii lotniczych zginęły 583 osoby.

Lotnisko zostało otwarte w 1941 roku. Obecnie ruch lotniczy na tym lotnisku ma głównie charakter krajowy – 53% połączeń odbywa się do innych miast na Wyspach Kanaryjskich: Gran Canaria, La Palma, Lanzarote, Fuerteventura, El Hierro i La Gomera. Z lotniska istnieje także szereg połączeń do miast hiszpańskich na półwyspie. Najważniejsze połączenie dla Teneryfy to Madryt-Barajas, z ponad milionem pasażerów.

W 2011 roku lotnisko zanotowało liczbę pasażerów w wysokości 4.095.103 oraz 62.604 operacji i 15.745 operacji ładunkowych.

Dojazd z i na lotnisko na Teneryfie 

Autobus

Linia autobusowa 102 łączy lotnisko ze stolicą wyspy (Santa Cruz) i portem znajdującym się w na północy (Puerto de la Cruz). Przystanek znajduje się na poziomie 0, przy wyjściu z terminalu. Ceny biletów: Aeropuerto-Santa Cruz: 2,55 €; Aeropuerto-Intercambiador La Laguna: 2,45 €; Aeropuerto-Puerto de la Cruz: 4,55 €.

Taxi na lotnisku na Teneryfie

Postój taksówek znajduje się naprzeciwko budynku terminalu, na poziomie 0. Taksówkę zamówić można pod numerem telefonu: (+34) 922 255 555 / 922 258 806. Dodatkowa opłata w wysokości 1,65 € pobierana jest za kurs z/do lotniska, oraz z/do portu.

Wynajem samochodu lotnisko Teneryfa

Na lotnisku Valladolid znajdują się następujące wypożyczalnie samochodów: Avis, Cicar, Europcar, Hertz. Wszelkich informacji o rezerwacji można dowiedzieć się korzystając ze stron internetowych firm.

Strona internetowa lotniska

http://www.aena-aeropuertos.es/csee/Satellite/Aeropuerto-Tenerife-Norte/es/Inicio.html

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj