Port lotniczy Valladolid – port lotniczy położony 10 km na północny zachód od Valladolid. Znane też jako Aeropuerto de Villanubla.

Wybierasz się do Hiszpanii?
Wybraliśmy najlepsze hotele i apartamenty w Hiszpanii w relacji cena/jakość.

Sprawdź TOP najlepszych hoteli w Hiszpanii

Kod IATA: VLL
Państwo: Hiszpania
Kontynent: Europa

Dane:

Typ: cywilne

Kod IATA: VLL

Kod ICAO: LEVD

Miasto: Valladolid

Współrzędne: 41°42′21″N 4°51′06″O

Wysokość: 845,96 m n.p.m.

Kierunek: 05/23: Asfalt

Linie lotnicze operujące z lotniska

Tabela lotów – odloty

Tabela lotów – przyloty

Lądowanie na lotnisku Valladolid – zobacz film:

Historia lotniska Valladolid

Aeropuerto de Valladolid – port lotniczy położony 10 km na północny zachód od Valladolid. Znane też jako Aeropuerto de Villanubla, Aeropuerto de Valladolid-Villanubla o „Baza powietrzna Villanubla”. Jest to główne lotnisko regionu Castilla y León i jedno z najważniejszych na północy kraju. Jest ono jednym z czynników sprzyjających rozwojowi socjoekonomicznemu miastu Valladolid, stolicy regionu.

Nowy terminal lotniska Valladolid został oddany do użytku w 2000 roku. W ostatnich latach ze względu na współpracę z tanimi liniami lotniczymi, lotnisko znacznie zwiększyło liczbę pasażerów, przede wszystkim jeśli chodzi o loty turystyczne.

W 2011 roku lotnisko Valladolid obsłużyło 462.504 pasażerów, wykonano na nim 9.079 operacji oraz obsłużono 46,2 ton ładunków.

Dojazd z i na lotnisko Valladolid

Autobus

Z lotniska istnieją połączenia autobusowe do centrum Valladolid, a także do innych miast, takich jak León, Madryt i Salamanka. Średni czas dojazdu do stacji autobusowej Valladolid to 30 minut; autobus zatrzymuje się także na przystanku Feria de Muestras i na stacji kolejowej. Koszt biletu to 3 euro.

Taxi na lotnisku Valladolid

Taksówki kursują pomiędzy lotniskiem a centrum Valladolid według taryfy miejskiej (0,85€/km), natomiast w przypadku innych miast naliczana jest droższa taryfa (1,20€/km).

Wynajem samochodu na lotnisku Valladolid

Na lotnisku Valladolid znajdują się następujące wypożyczalnie samochodów: Avis, Europcar, National Atesa. Wszelkich informacji o rezerwacji można dowiedzieć się korzystając ze stron internetowych firm.

Strona internetowa lotniska

http://www.aena-aeropuertos.es/csee/Satellite/Aeropuerto-Valladolid/es

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj