Port lotniczy w Perugii – San’t Egidio to małe międzynarodowe lotnisko położone w środkowych Włoszech w przepięknym regionie Umbra (region sąsiadujący z Toskanią)

Wybierasz się do Perugii?
Wybraliśmy najlepsze hotele i apartamenty w Perugii w relacji cena/jakość, sugerowaliśmy się również wieloma opiniami znajomych podróżujących do tego miasta.

Sprawdź TOP 5 najlepszych hoteli w Perugii

Kod IATA: PEG
Państwo: Włochy
Kontynent: Europa

Dane

Typ: cywilne

Właściciel lub zarządca: SASE S.p.A.

Kod IATA: PEG

Kod ICAO: LIRZ

Współrzędne: 43°05’45″N 12°30’48″E

Wysokość: 211 m n.p.m.

Statystyki ruchu (2010)

Liczba pasażerów: 113 361 ▼

Drogi startowe

Kierunek 01/19:Asfalt, 2 199 x 45 m

Linie operujące z lotniska:

Belle Air

Ryanair

Skybridge AirOps

Prezentacja małego ale położonego w jak przepięknym regionie Włoch lotniska w Perugii (video)

Opis lotniska Perugia

Inna nazwa portu lotniczego w Perugii to lotnisko Perugia San Francesco d’Assisi (Św. Franciszek z Asyżu), lub potocznie lotnisko Perugia – Assisi. Aktualnie port lotniczy w Perugi jest w fazie rozbudowy. W 2006 roku loty do lotniska w Umbrii rozpoczęła linia lotnicza Ryanair z planami rocznymi dochodzącymi do 40 tysięcy pasażerów. W 2010 roku ruch pasażerski na lotnisku w Umbrii wyniósł 113 361 pasażerów. Firma SASE która zarządza lotniskiem planuje jego rozwój, celem jest osiągnięcie liczby pasażerów przekraczającej 150 tysięcy osób rocznie.

Mimo iż lotnisko w Perugi to średniej wielkości port lotniczy ze swoim pasem startowym o długości 2199 metrów i szerokości 45 metrów jest w stanie przyjmować samoloty typu Boeing 737.

Dojazd z i na lotnisko w Perugi

Autobus

Port lotniczy w Umbrii połączony jest z miastem Perugia(znanym ze swej uczelni dla obcokrajowców i z nauki języka włoskiego) autobusami. Centrum miasta znajduje się 15 kilometrów od lotniska, czas podróży wynosi około 20 minut. Cena biletu to 3,5 EUR

Auto

Autostrada A14, wyjazd Cesena (140 km od lotniska), należy obrać kierunek Assisi-Foligno (E45-SS3BIS) aż do wyjazdu na “Ospedalicchio”

Autostrada A1, wyjazd Valdichiana Perugia, następnie kierunek Assisi-Foligno (E45-SS3BIS) aż do wyjazdu na “Ospedalicchio”

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj