Roboty do roboty! Według najnowszych doniesień wkrótce wśród pracowników jednego z najważniejszych japońskich portów lotniczych – Haneda Airport znajdą się również roboty, odpowiedzialne za czyszczenie i rozładowywanie bagaży.

Inicjatywa ma udowodnić reszcie świata jak zaawansowane stały się zrobotyzowane systemy, stworzone przez japońskich naukowców. Projekt jest wynikiem współpracy Japonia Aiport Terminal i Cyberdyne.

W sumie jedenaście robotów „znajdzie pracę” na terenie portu lotniczego Haneda. Ich zadaniem będzie transport bagażów oraz ogólne obowiązki sprzątające.

Japonia Airport Terminal i Cyberdyne wyjaśniają podłoże tego innowacyjnego projektu, wskazując na wzrost podróżników, którym należy zapewnić jak najwyższe standardy bezpieczeństwa i wygody, przy równocześnie starzejącym się społeczeństwie Japonii. Lotnisko Haneda technologicznie wybiega w przyszłość, pozostawiając swoich konkurentów w tyle.

Zaawansowana technologia robotów Cyberdyne zostanie wprowadzona na lotnisku Haneda jako projekt pilotażowy, z możliwością rozszerzenia. Wśród nowych pracowników znajdzie się: Robot Sprzątający, Transport Robot, Robot projektujący garnitury. Japonia Airport Terminal i Cyberdyne zamierzają wspólnie rozwijać robo – technologię.

Port lotniczy Haneda to drugi, jeśli chodzi o natężenie ruchu pasażerskiego port lotniczy w Azji. W 2014 roku obsłużył prawie 73 mln pasażerów.

Lotnisko Haneda jest ośrodkiem dla lotów krajowych i międzynarodowych, liczba pasazerów i tras ciągle rośnie. Prezes JAT Isao Takashiro komentuje: „Znaleźliśmy sposób by wykorzystać lotnisko do zaprezentowania wielkich osiągnieć Japonii, takich jak technologia, przemysł, kultura i historia.”

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj