Jeden z największych portów lotniczych w północno – zachodnich Chinach dorobił się trzeciego juz terminala, którego przepustowość wyniesie ponad 26 milionów pasażerów rocznie, jak to się robi w Chinach?

Terminal będzie położony prostopadle do pasa startowego o długości 3 000 metrów. Docelowo będzie połączony z innymi terminalami. Xi’an Xianyang International Airport położony jest na wysokości 1572 metrów nad poziomem morza i jest głównym lądowiskiem dla chińskich linii lotniczych.

Terminal na lotnisku Xi’an Xianyang International Airport

lotnisko chiny

Nowy terminal będzie zajmował powierzchnie 170 000 metrów kwadratowych z czego 11 400 metrów wykorzystane zostanie na sieć sprzedaży – tak przewiduje główny projektant chińskiego terminala. Powierzchnia sprzedażowa zostanie oddana do użytku w dwóch okresach, pierwszy w marcu 2012 a drugi prawdopodobnie w 2014 roku.

Tak będzie wyglądało wnętrze nowego terminala 3

lotnisko chiny

Wolfgang Weil: Mój zespół zamierza stworzyć najlepsze centrum komercyjne na lotnisku w Chinach

lotnisko chiny

Design terminala będzie charakteryzował się nowoczesnością i elegancją jednak wykonawcy nie zapomną o tym aby budynek oddawał historie i kulturę tamtejszego regionu.

O tym że Chinskie lotniska rozwijają się w zatrważającym tempie świadczy terminal oddany w lipcu na lotnisku Changsha Huanghua International Airport’s. Terminal 2 na tym też lotnisku będzie miał przepustowość sięgającą 16 mln pasażerów rocznie, położony na powierzchni 212 000 metrów kwadratowych obsłuży w ciągu godziny 40 lotów i 4000 pasażerów.

Terminal na lotnisku Changsha Huanghua International Airport’s

Changsha Huanghua International Airport's

autor: R.B.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj