Avinor, norweski operator lotnisk, zanotował znaczny wzrost w pierwszym kwartale 2014 roku. Przychód wyniósł 294 miliony euro, czyli o 27 milionów euro więcej niż w tym samym okresie w zeszłym roku.

Podczas pierwszego kwartału 2014 roku norweska grupa zanotowała zysk 9 milionów euro po opodatkowaniu, zaś rok temu zysk w tym samym okresie wyniósł 5 milionów euro. Jak mówi operator, ten niezwykle wysoki zysk bierze się ze zwiększonego ruchu pasażerskiego oraz z dużego przychodu pochodzącego ze sprzedaży i usług na lotniskach.

Podczas pierwszego kwartału 2014 roku lotniska zarządzane przez grupę Avinor obsłużyły w sumie 11 milionów pasażerów, o 5% więcej niż rok temu w tym samym okresie. Dyrektor generalny operatora, Dag Falk-Petersen komentuje: „Mamy nadzieję, że nasze lotniska dalej będą notować wzrost w ruchu pasażerskim. Avinor planuje utrzymać aktualny wysoki poziom, aby odpowiedzieć na wymagania Norwegii jeśli chodzi o bezpieczne i wydajne usługi lotnicze.”

Również liczba operacji lotniczych wzrosła w porównaniu do pierwszego kwartału 2013 roku – w obecnym roku zanotowano ich o 10% więcej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj