Wzmożone zanieczyszczenie hałasem, czyli zanieczyszczenie spowodowane dużą emisją hałasu przez urządzenia mechaniczne lub środki transportu, może przyczynić się do zwiększenia ryzyka zachorowań na choroby serca.

Jak wynika z najnowszych badań, zanieczyszczenie hałasem spowodowanym ruchem lotniczym może zwiększyć ryzyko chorób serca i zawałów wśród mieszkańców terenów położonych w pobliżu lotnisk.

Badacze przeanalizowali przypadki prawie 3,6 miliona ludzi zamieszkałych niedaleko londyńskiego lotniska Heathrow. Odkryto, że tam gdzie poziom hałasu był największy, ryzyko zachorowania na choroby serca wśród mieszkańców jest o 20 procent większe. Na podstawie badań przygotowano odpowiedni raport, który został opublikowany na łamach British Medical Journal.

Badanie dotyczące wpływu hałasu lotniczego na zdrowie mieszkańców zostało przeprowadzone przez grupę naukowców z Imperial College w Londynie, pod przewodnictwem doktor Anny Hansell. „Zagadnienie wpływu jaki może wywierać zanieczyszczenie hałasem na ludzkie zdrowie nie zostało jeszcze dokładnie zbadane”, wyjaśnia doktor Hansell. „Jednakże, jest wielce prawdopodobne, że hałas ten może przyczyniać się do zaburzeń snu lub powodować podniesienie ciśnienia krwii.”

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj