Od 5 września na warszawskim lotnisku zamknięty został wielopoziomowy parking P2 zlokalizowany naprzeciwko nowej części Terminala A.

Zamknięcie parkingu ma związek z rozpoczęciem budowy pięciogwiazdkowego hotelu, który ma powstać na terenie lotniska do 2013 r. Budynek hotelu będzie się wspierać na konstrukcji parkingu P2, a jego główne wejście zlokalizowane będzie na wysokości jezdni estakady prowadzącej do hali odlotów. Budowa rozpocznie się pod koniec września, ale prace przygotowawcze wymagają wcześniejszego opróżnienia parkingu ze wszystkich pojazdów.

Parking będzie zamknięty przez okres około roku. W tym czasie do dyspozycji kierowców pozostanie 1 tys. miejsc na parkingu godzinowym P1 pod budynkiem hotelu Courtyard by Marriott oraz 150 miejsc na parkingu P3 zlokalizowanym obok parkingu P1 vis a vis Terminala Autobusowego (wjazd pod estakadą z poziomu hali przylotów starej części Terminala A).

Dla pasażerów, którzy chcieliby zostawić auto na lotnisku na dłuższy okres dostępny jest parking dobowy P4. Na wszystkich parkingach są wyznaczone miejsca postojowe dla samochodów osób niepełnosprawnych. Na Lotnisko Chopina dojeżdżają autobusy linii: 148, 175, 188, 575 N32.

E.Z.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj