Podróże samolotem zazwyczaj kojarzą nam się nie tylko z dreszczykiem emocji czy nudnym czekaniem ale i – przynajmniej niektórym – z zakupowym szaleństwem. A wszystko dzięki bogatej ofercie sklepów wolnocłowych.

Portal Cheapflights.co.uk stworzył ranking 10 lotnisk z najlepszą ofertą handlową. Na pierwszym miejscu listy uplasował się port lotniczy w Dubaju, gdzie najlepiej sprzedają się alkohol, perfumy i złoto. Lotnisko Heathrow, znajdujące się na drugim miejscu shopingowej listy, kusi sklepami mieszczącymi się na rekordowej powierzchni 48 tys. m kw. w pięciu terminalach.

To właśnie od najlepszych chcą się uczyć Polacy, a konkretnie ci, którzy odpowiadają za rozwój strefy komercyjnej warszawskiego Lotniska im. Chopina. Tutaj również pasażerowie mogą się zaopatrzyć w różnorodne towary: perfumy, kosmetyki, alkohol, luksusową biżuterię i zegarki, artykuły spożywcze, odzież, akcesoria podróżne, upominki, książki, prasę i kwiaty. W Porcie Lotniczym im. Chopina strefa handlowa obejmuje ponad 7 tys. m kw. Pasażerowie mają do dyspozycji 40 sklepów i 15 lokali gastronomicznych.

fot. Lotnisko Chopina w Warszawie

A wkrótce portfele podróżnych będą jeszcze bardziej narażone na ubytki, bo strefa handlowa powiększy się o kolejnych 400 m kw i planowane jest otwarcie dwóch nowych pirsów (części terminala, gdzie pasażerowie oczekują przed wejściem na pokład samolotu), w których znajdą się nowe sklepy i lokale gastronomiczne.

Oprócz rabatów na zakupy pasażerowie Lotniska Chopina mogą liczyć na sklepowe loterie i konkursy. Dość innowacyjnym udogodnieniem dla pasażerów jest możliwość dokonania zakupów nawet na 30 dni przed planowanym odlotem. Aby tego dokonać trzeba wejść na portal e-buy zone (www.aeliadutyfree.pl) i złożyć zamówienie. Produkty będą gotowe do odebrania tuż przed podróżą w sklepie Aelia Duty Free na terenie Terminala.

E.Z.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj