Lotnisko Chopina w Warszawie to pierwszy i jak dotąd jedyny polski port lotniczy, który znalazł się w aplikacji Airport Maps. Ta przeznaczona dla iPhone’ów aplikacja ułatwia pasażerom poruszanie się po terminalach największych lotnisk na świecie.

Dzięki aplikacji można błyskawicznie wyświetlić na ekranie swojego telefonu mapę dworca lotniczego i odnaleźć na niej swoje położenie. Nie jest do tego potrzebny zasięg sieci telefonicznych, odbiornik GPS ani sieć wi-fi. Z programu można korzystać bezpłatnie i bez ograniczeń.

Airport Maps jest prostym programem, z którego mogą korzystać użytkownicy telefonów iPhone. – Jej rola zaczyna się tam, gdzie kończy się zasięg Gogle Maps – mówi twórca programu, Tobias Werner.

Aplikacja ułatwia wyszukiwanie ważnych miejsc w terminalu, np. stanowisk odprawy lub odbioru bagażu, biur wypożyczalni samochodów, toalet, sklepów czy restauracji. Niektóre lotniska (w tym Lotnisko Chopina) udostępniają też mapy z oznaczonymi drogami dojazdowymi i plany parkingów. Z planów można korzystać zawsze, gdy są potrzebne i nie ma się dostępu do internetu.

Aktualnie Airport Maps udostępnia plany 45 portów lotniczych, takich jak m.in. Atlanta Hartsfield-Jackson, Baltimore/Washington, Buenos Aires, Frankfurt, Berlin, Praga, Wiedeń i Zurych. Trwają prace nad udostępnieniem map kolejnych lotnisk.

Aby skorzystać z aplikacji, należy ją zainstalować na swoim telefonie. Można zrobić to bezpłatnie, odwiedzając sklep internetowy iTunes.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj