Ruch pasażerski na największym niemieckim lotnisku FRA znacznie wzrósł w pierwszym kwartale 2014 roku, w porównaniu do tego samego okresu w roku poprzednim.

Port lotniczy Frankfurt (FRA), jeden największych w Niemczech, obsłużył prawie 12.2 miliona pasażerów od stycznia do marca 2014 roku, co oznacza wzrost o 2% w statystykach ruchu w porównaniu z 2013 rokiem.

Wzrost w ruchu pasażerskim zanotowano pomimo dwóch dni strajku, do którego doszło w okresie od stycznia do marca: pierwszy strajk zorganizowany został przez pracowników ochrony 21 lutego, a drugi miał miejsce 27 marca i dotyczył pracowników obsługi. Jak się jednak okazało, strajki jedynie w niewielkim stopniu wpłynęły negatywnie na statystyki ruchu i tendencja wzrostowa utrzymała się.

Ilość operacji lotniczych wzrosła o 1.1% i osiągnęła liczbę 107,092 startów i lądowań podczas trzech pierwszych miesięcy 2014 roku. Lotnisko osiągnęło także lepsze wyniki w operacjach cargo – liczba przetransportowanych ton wzrosła do 522,026, co poprawiło statystyki o 4% lepszy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj