W najbliższą środę, czyli 10 sierpnia 2011 roku na lotnisku w Katowicach poleje się krew. Na szczęście wszystko będzie pod kontrolą a cel akcji szczytny. Krwinkowo-odlotowa środa pomoże uratować ludzi, którzy akurat potrzebują krwi lub preparatów krwiopochodnych.

10 sierpnia w godzinach od 10.00 do 15.00 Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach organizuje na terenie Katowice Airport akcję poboru krwi. Specjalny ambulans stanie przed terminalem pasażerskim B i to tam będzie można się zgłosić w celu oddania krwi.

fot. P. Adamczyk/Katowice Airport

Warto wiedzieć, że osoby chcące oddać krew muszą być przede wszystkim zdrowe, mieć 18-65 lat, ważyć ponad 50 kg. Ważne, aby zgłaszając się do punktu poboru krwi mieć przy sobie dokument tożsamości, koniecznie ze zdjęciem. Przed oddaniem krwi należy zjeść lekki, beztłuszczowy posiłek.

Każdy krwiodawca może uzyskać bezpłatnie wyniki swoich badań laboratoryjnych (oznaczenie grupy krwi, morfologia, badania wirusologiczne). Oddawanie krwi jest całkowicie bezpieczne. Na wszystkich etapach oddawania krwi używa się wyłącznie sprzętu jednorazowego użytku więc nie ma zagrożenia zakażenie chorobami przenoszonymi przez krew.

Tego typu wyjazdowe akcje to skuteczny sposób na zwiększenie zasobów w bankach krwi. Najczęściej zgłaszają się wtedy osoby, które nie mają czasu i możliwości, by pojechać do najbliższego punktu krwiodawstwa.

E.Z

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj