Na lotnisku w Hamburgu miała miejsce uroczysta ceremonia otwarcia budowy nowego terminalu cargo.

Powstający właśnie nowy terminal cargo Hamburg Airport Cargo Center (HACC) będzie miał powierzchnię 60,000 metrów kwadratowych i zastąpi istniejące Air Cargo Center.

Według planów terminal ma być gotowy w lecie 2015 roku, a po ukończeniu będzie to efektywny i nowoczesny obiekt przeznaczony do transportu ładunków.

Projekt powstania HACC został zaplanowany w ścisłej współpracy z firmami ładunkowymi mającymi obecnie swoją bazę na lotnisku w Hamburgu. Około 85% powierzchni powstającego terminalu jest już zajęta przez poszczególne firmy lub też jest w trakcie negocjacji kontraktów.

Michael Eggenschwiler, dyrektor naczelny lotniska w Hamburgu, powiedział: „Nasze lotnisko zainwestowało około 45 milionów euro z naszych własnych funduszów dla nowoczesnych obiektów służących do transportu ładunków.

Wierzymy, że zainwestowane pieniądze przysłużą się rozwojowi lotniska oraz regionu. Nowy obiekt HACC pomoże w przyszłości ulepszyć i tak dobrze prosperujący przemysł loniczy w Hamburgu“, dodaje Eggenschwiler.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj