Pierwsza na świecie infrastruktura całkowicie przeznaczone dla samolotów Airbus A380 została właśnie oddana do użytku na lotnisku w Dubaju. Składa się ona z dwóch hali i 20 bramek. Nowe centrum – Dubai International Airport’s Concourse A – otwarto dla ruchu lotniczego po pięciotygodniowym okresie prób i testów.

Podczas okresu próbnego nowej hali, który rozpoczął się wraz ze startem pierwszego Airbusa A380 dnia 2 stycznia 2013 roku, Dubai International Airport’s Concourse A obsłużył 589,234 pasażerów, wraz z 461,972 sztukami bagażu, podczas 2,450 lotów wykonanych przez samoloty Airbus A380.

Concourse A jest najnowszym dodatkiem do kompleksu Terminalu 3 na lotnisku w Dubaju, które oferuje połączenia do 21 różnych lotnisk w USA, Australii, Azji i Europie. Podziemny pociąg łączy Concourse A z Concourse B oraz z innymi częściami Terminalu 3, co znacznie ułatwia transport między poszczególnymi częściami lotniska. Ruch pasażerski na lotnisku w Dubaju sięga 15 milionów pasażerów rocznie.

Nowa infrastruktura Concourse A składa się z 11 poziomów i ma powierzchnię ponad 528,000 metrów kwadratowych. Jego sale Business Class oraz First Class są największymi tego typu halami na świecie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj