W Bombaju planowane jest zbudowanie mostu łączącego dwa lotniska, co powoliłoby zwiększyć ogólną pojemność głównego obiektu. Podstawowym celem tego przedsięwzięcia jest rozwiązanie problemu zatłoczenia na lotnisku w Bombaju, które jest drugim portem lotniczym Indii co do ilości pasażerów.

Drugi najbardziej zaludniony kraj na świecie planuje budowę pomostu łączącego Mumbai Airport z niedaleko leżącym mniejszym lotniskiem. Koszt budowy szacuje się na około 2.7 biliona dolarów.

W specjalnym wywiadzie, indyjski Minister Lotnictwa, Ajit Singh, powiedział, że celem tego przedsięwzięcia jest połączenie małego lotniska Juhu z głównym portem lotniczym, Mumbai Airport.

Pozwoliłoby to odciążyć niezwykle zatłoczony główny port lotniczy, który jest drugim najbardziej uczęszczanym lotniskiem w Indiach, gdyż mniejszy pobliski terminal zostałoby włączony do głównego lotniska, powiedział Singh.

Poprzednie próby rozwiązania problemu zbyt dużej liczby pasażerów na lotnisku w Bombaju spełzły na niczym, gdyż okazało się niemożliwe zakupienie terenów okalających terminal, ze względu na problem z rekompensatą dla mieszkających na tych terenach rolników. Dlatego też projekt rozbudowy lotniska, zwany Navi Mumbai, musiał zostać wstrzymany.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj