Nowy międzynarodowy port lotniczy powstanie dzięki współpracy Foster + Partners, FR-EE (Fernando Romero Enterprise) oraz NACO (Netherlands Airport Consultants), ogłosił prezydent Meksyku, Enrique Peña Nieto.

Zwycięzców przetargu na budowę nowego lotniska ogłosił przed kilkoma dniami prezydent Meksyku, w obecności ministrów meksykańskiego rządu oraz burmistrza Mexico City.


Grupa Foster + Partners opublikowała już na swojej stronie internetowej zarys projektu nowego lotniska, które będzie miało powierzchnię 550,000 metrów kwadratowych, co da mu pozycję jednego z największych portów lotniczych na świecie. Firma zapewnia, że lotnisko będzie miało niezwykle oryginalny wygląd, a jego projekt zrewolucjonizuje dotychczasową stylistykę portów lotniczych. Zdjęcia projektu lotniska można obejrzeć na stronie firmy Foster + Partners.


Grupa Foster + Partners dodaje, że nowy port lotniczy został zaplanowany z myślą o ekologii i oszczędzaniu energii. Nowy terminal ma być też przyjazny pasażerom jeśli chodzi o poruszanie się po lotnisku; wszystkie obiekty będą łatwo dostępne i nie będzie konieczności korzystania z podziemnych tuneli czy z pociągów pomiędzy terminalami. Jak podkreślają projektanci, lotnisko będzie „celebracją przestrzeni i światła”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj