Drugie co do wielkości lotnisko Rosji ma wkrótce zostać gruntownie przebudowane, a przetarg na remont trzech terminali został ogłoszony pod koniec sierpnia 2013 roku.

Lotnisko obecnie dysponuje sześcioma terminalami, rozdzielonymi równo między północną i południową strefę. Pięć z nich jest aktualnie używanych, podczas gdy Terminal B został wyłączony z ruchu, ale to on właśnie jako pierwszy ma zostać zmodernizowany, zgodnie z planem rozbudowy. Szacuje się, że remont będzie kosztować 370 mililonów dolarów.

Sześć terminali portu lotniczego Szeremietiewo noszą nazwy liter od A do F. Terminal A przeznaczony jest dla lotnictwa korporacyjnego oraz prywatnego. Terminal C specjalizuje się w połączeniach regionalnych, zaś Terminal D zarezerwowany jest dla linii lotniczych Euroflot oraz SkyTeam. Natomiast z terminali E oraz F odlatują loty międzynarodowe.

Innym elementem planu modernizacji lotniska Szeremietiewo jest wybudowanie tunelu łączącego północną i południową część.

Szeremietiewo położone jest 18 mil od Moskwy. w ostatnim roku lotnisko obsłużyło ponad 26 miliony pasażerów. Operują z niego następujące linie lotnicze: Aeroflot, Nordavia, Nordwind Airlines, Vladivostok Air oraz Transaero Airlines.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj