Nowy rewolucyjny produkt, który pozwala pasażerom na płacenie za loty przez konto na Twitterze, został zaprezentowany przez The Travel Strategist, firmę konsultingową ds. social media. Za niespełna 17 miesięcy wynalazek ten ma zrewolucjonizować przemysł lotniczy.

Wprowadzone przez Stevena Frischlinga, konsultanta ds. social media, TweetAFlight będzie w sobie łączyć platformę e-handlu Twittera – Chirpify, oraz system płatności internetowych PayPal. W rezultacie Twitter z portalu społecznościowego przekształci się w sprawne narzędzie do transakcji internetowych.

Pasażer, po zarejestrowaniu się i wybraniu linii lotniczej, będzie mógł przystąpić do zakupu wybranego biletu przez swoje konto na Twitterze. Przykładowo, linia lotnicza publikuje na TweetAFlight post dotyczący oferty last-minute na dany lot. Pojawia się też opcja „BUY”, w którą należy kliknąć jeśli użytkownik zainteresowany jest kupnem tego lotu. Pasażer, po kliknięciu w tę opcję odsyłany jest do strony, na której może dokonać zakupu i gdzie automatycznie ładują się jego dane. Zakup zostaje dokonany za pomocą bezpiecznego systemu płatności internetowych – PayPal.

Platforma TweetAFlight spotkała się z pozytywnym przyjęciem zarówno przez pasażerów jak i przez linie lotnicze. Jej twórca i pomysłodawca Steven Frischling przewiduje jakie korzyści może przynieść ten rewolucyjny produkt w świecie lotniczym. „Ten produkt pomoże pokazać ludziom w przemyśle lotniczym, że media społecznościowe, w tym przypadku portal Twitter, mogą bezpośrednio przyczynić się do wzrostu sprzedaży biletów.”

Oprogramowanie Chirpify, które będzie obsługiwać platformę TweetAFlight, jest obecnie ogólnie dostępne w Stanach Zjednoczonych i od lutego 2012 roku cieszy się ogromną popularnością zarówno w małych jak i dużych firmach. Zaletą programu jest to, że jeśli pasażer raz zarejestruje się i poda swoje dane dla jednej linii lotniczej, to automatycznie zostanie zarejestrowany na Chirpify, co pozwoli na korzystanie także z innych linii lotniczych poprzez TweetAFlight.

Według firmy The Travel Strategist, TweetAFlight ma pomóc liniom lotniczym sprzedać miejsca, które w innym przypadku pozostałyby puste. Tym samym, linie lotnicze zyskają dodatkowy dochód ze sprzedaży biletów. Obecnie, największym konkurentem pomysłu Frischlinga jest system rezerwacji lotów holenderskich linii lotniczych KLM na Twiterze, który jednak opiera się na serii linków, a nie na bezpośredniej sprzedaży biletów „z ostatniej chwili”.

Obecnie jedna z linii lotniczych stara się wynegocjować pierwszeństwo w korzystaniu z TweetAFlight poprzez stronę internetową tej firmy na Twitterze. Ma ona nadzieję podwyższyć sprzedaż poprzez swoją czołową pozycję w mediach społecznościowych i otwartości na takie nowości jak TweetAFlight.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj