Jak wynika z najnowszych analiz, wybudowanie trzeciego pasu startowego na lotnisku Heathrow oznaczałoby ograniczenie hałasu dla około 300,000 okolicznych mieszkańców.

Według najnowszych szacunków, powstanie trzeciej drogi startowej dla londyńskiego lotniska Heathrow ma mieć pozytywne skutki jeśli chodzi o poziom hałasu w okolicy portu lotniczego. Władze lotniska utrzymują, że jeśli dojdzie do budowy trzeciego pasu startowego, liczba mieszkańców narażonych na negatywny hałas lotniczy pochodzący z Heathrow zmniejszy się o liczbę wahającą się między 34,450 a 49,550 osób.

Szacowane dane odnoszą się do roku 2040, w porównaniu do sytuacji na dzień dzisiejszy. Oznacza to innymi słowy, że w 2040 roku około 30% mniej mieszkańców znajdzie się w strefie hałasu. Te potencjalne wyniki oparte są na badaniach uwzględniających ustanowione przez rząd wskaźniki hałasu.

Połączenie dogodnej lokalizacji nowego pasu startowego, bardziej stromych powierzchni do lądowania oraz samolotów wyposażonych w najnowsze technologie może sprawić, że poziom hałasu na lotnisku zmniejszy się, obiecują władze Heathrow.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj