Już tylko kilkanaście dni dzieli nas od sylwestrowego szaleństwa. Osoby, które nie wiedzą jeszcze w jaki sposób spędzić tę najbardziej szaloną noc w roku, czeka niemały dylemat, ponieważ czasu pozostało naprawdę niewiele.

W ostatnich latach rosnącą popularność zyskały sylwestrowe wycieczki i wyjazdy last minute. Dla niezdecydowanych do doskonała okazja, aby niskim kosztem zobaczyć, jak ta niezwykła noc świętowana jest w innych zakątkach świata. Oto najbardziej popularne w tym czasie destynacje.

1. Egipt

Polacy bardzo chętnie uciekają w znacznie cieplejsze rejony świata. Spędzanie Świąt i Sylwestra „pod palmami” przestało być tak egzotyczne i oryginalne jak jeszcze kilka lat temu. W żadnym stopniu nie zniechęca to fanów słonecznej pogody. O popularności Egiptu świadczy przede wszystkim bogata oferta turystyczna, wyjątkowo rozbudowana baza hotelowa i korzystne ceny. Za tydzień w tym niezwykłym kraju możemy zapłacić ok. 2000 tysięcy złotych za osobę.

2. Turcja

Innym słonecznym, lecz nieco mniej gorącym o tej porze roku kierunkiem jest Turcja. Ten niezwykły kraj położony w Basenie Morza Śródziemnego to doskonałe miejsce to zobaczenia bogactwa kulturalnego Wschodu. Mnóstwo atrakcji turystycznych i zabytków z pewnością zadowoli wszystkich poszukiwaczy nowych doznań. Większość kurortów nastawiona jest na potrzeby turystów z Europy, oferując huczne zabawy Sylwestrowe do białego rana. Czterodniowy pobyt w Istambule to koszt około 2500 złotych za osobę.

3. Alpy

Dla amatorów zimowego szaleństwa, Nowy Rok jest świetną okazją do zaczerpnięcia ruchu na świeżym powietrzu. Alpejskie stoki są przygotowane na prawdziwe oblężenie turystów w okresie świąteczno-noworocznym. Niezwykły klimat maleńkich górskich wiosek w tym czasie działa na przybyszów ze zdwojoną siłą. Oprócz atrakcji sportowych na gości czekają również liczne imprezy, pokazy sztucznych ogni i niezwykłe świąteczne jarmarki. Najbardziej atrakcyjna, jeśli chodzi o ceny pobytu, jest Austria – za czterodniowy pobyt z własnym dojazdem możemy zapłacić około 600-800 złotych. Nieco droższe, choć nie mniej popularne są Włochy. Za 4-6 dniowy pobyt na lodowcu zapłacimy ok. 900-1200 złotych.

4. Paryż, Londyn, Berlin

Najbardziej imprezowa noc w roku to świetny pretekst do odwiedzenia którejś z Europejskich stolic. Większość z nich przygotowało huczne zabawy plenerowe i pokazy fajerwerków. Te najbardziej znane – w Londynie i Paryżu mogą zgromadzić nawet kilka milionów widzów! To doskonała okazja, by połączyć zabawę ze zwiedzaniem. Za nocleg w najpopularniejszych miastach Europy możemy zapłacić nawet o 1/3 ceny mniej niż w sezonie letnim.

5. Czechy i Węgry

Praga i Budapeszt od wielu lat cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem wśród Polskich turystów. Niewielki koszt podróży i hoteli, a także mnóstwo wyjazdów zorganizowanych sprawia, że to jedne z najtańszych, a jednocześnie najbardziej atrakcyjnych ofert zimowych wyjazdów. Oprócz popularnych zabytków, warto skorzystać z jednej z lokalnych ofert SPA – ceny o tej porze roku są dużo niższe, a wielogodzinne zwiedzanie i zabawa Sylwestrowa wymaga odpowiedniej regeneracji.

Zbliżające się dni to ostatni moment na zaplanowanie noworocznego wyjazdu. Wiele biur podróży wciąż przyjmuje rezerwacje last minute na Sylwestra. Niektóre oferty przyciągają korzystnymi cenami. Najlepsze z nich znajdziemy na stronie internetowej Kupon.pl, w zakładce „Podróże”. Strona współpracuje z największymi serwisami rezerwacyjnymi w Polsce i Europie (m.in. Travelist, Iberostar, TUI, Lufthansa czy Booking.com), dzięki czemu oferuje swoim użytkownikom dostęp do najświeższych zniżek i rabatów na noclegi, bilety lotnicze i wycieczki last minute. Kupony rabatowe Lufthansa na Kupon.pl, Tui, Quatar Airways oraz wielu innych lini lotniczych i biur podróży pozwolą nam znacznie zaoszczędzić na wyjeździe, szczególnie tym spontanicznym.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj