Port lotniczy Sydney przyjął zaproszenie od australijskiego rządu na konsultacje w sprawie powstania i zarządzania nowym lotniskiem dla Sydney. Drugi port lotniczy dla tego australijskiego miasta miałby znajdować się w Badgerys Creek, na przedmieściach Sydney położonych około 51 kilometrów od miasta, a jego ukończenie szacowane jest na połowę lat 2020’.

Sydney (Kingsford Smith) Airport początkowo odrzuciło propozycję przystąpienia do negocjacji w sprawie nowego lotniska korzystając z przysługującego mu prawa do odmowy zarządzania drugim obiektem w tym samym mieście. W końcu jednak lotnisko przyjęło zaproszenie od rządu do konsultacji w tej kwestii, jak potwierdza Kerrie Mather, CEO lotniska Sydney.

Rozmowy w sprawie nowego portu lotniczego rozpoczną się 30 września 2014 i potrwają 9 miesięcy.

O planach wybudowania drugiego lotniska dla Sydney mówi się już od lat 60-tych. Nowy obiekt miałby powstać na przedmieściach Sydney, w Badgerys Creek, około 50 kilometrów za zachód od centrum miasta. Koszt takiego przedsięwzięcia szacuje się na 2,5 biliona dolarów, a lotnisko ma szansę zostać otwarte w połowie lat 2020′.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj