W okresie świątecznym, ruch pociągów kursujących pomiędzy Crawley i lotniskiem London Gatwick może być zakłócony, ze względu na prace modernizacyjne. Problemy dotyczą również pociągu pospiesznego Gatwick Express.

Wszyscy pasażerowie podróżujący w okresie świątecznym przez lotnisko Gatwick, proszeni są o zapoznanie się z połączeniami kolejowymi przed podróżą. Ze względu na prace prowadzone w południowym Londynie, ruch kolejowy Southern i Gatwick Express będzie zakłócony.

Projekt Network Rail, który zastępuje ważny węzeł kolejowy, przetnie główną linię, co oznacza spore utrudnienia na trasie Londyn – Gatwick Airport od godziny 23 w Wigilię do godziny 4 rano w poniedziałek, 4 stycznia. W wyniku trwających prac, nie będzie połączenia pomiędzy South Croydon i Redhill, a usługi Gatwick Express zostaną zawieszone. Także ruch kolei Thameslink, obsługującej zarówno lotnisko Gatwick jak i Luton, zostanie zakłócony: nie będzie połączenia na odcinku East Croydon i Three Bridges.

Podróż koleją pomiędzy Londynem i wybrzeżem nadal będzie możliwa, jednak potrwa o wiele dłużej, a pociągi będą zatłoczone. Podróżni będą mogli skorzystać z podstawionych autobusów.

Rzecznik Southern i Gatwick Express powiedział: „Staramy się zapewnić pasażerom alternatywny transport, by utrzymać ich w ruchu, podczas trwających prac. Czas przejazdu może się jednak znacznie wydłużyć, dlatego prosimy o dokładne sprawdzenie połączeń przed podróżą”.

Na lotnisko dotrzemy na dwa sposoby: pociągiem ze stacji London Victoria poprzez Horsham, albo do East Grinstead, a stamtąd podstawionym autokarem na lotnisko Gatwick. Połączenie kolejowe pomiędzy Brighton a lotniskiem Gatwick będzie nienaruszone.

Szacuje się, że podróż pociągiem na lotnisko Gatwick potrwa nawet o godzinę dłużej niż dotychczas (około 90 minut zamiast 30). Warto w związku z tym zaplanować swoją podróż z odpowiednim zapasem czasu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj