Mieszkańcy Monachium sprzeciwiają się planowi nowego pasu startowego dla lotniska w Monachium, drugiego największego portu lotniczego Niemiec. W głosowaniu na ten temat 54 procent mieszkańców opowiedziało się przeciw powstaniu trzeciego pasu startowego – wynik ten z pewnością negatywnie odbije się na wzroście przemysłu lotniczego w tym rejonie.

Jak dotąd w tym roku długo wyczekiwane lotnisko Berlin Brandenburg nie zostało otwarte w planowanym terminie, zaś na lotnisku we Frankfurcie restrykcje nie zostały zaaplikowane do nocnych lotów.

Lotnisko w Monachium jest drugim najbardziej ruchliwym portem lotniczym, zaraz po Frankfurcie, z prawie 38 milionami pasażerów w ostatnim roku. Te statystyki sprawiły również, że lotnisko w Monachium jest szóstym w Europie i dwudziestym siódmym na świecie najbardziej ruchliwym portem lotniczym. Lotnisko w Monachium zostało oddane do użytku stosunkowo niedawno – w 1992 roku. Posiada ono dwa terminale, z których drugi został otwarty latem 2003 roku wraz z kilkoma równoległymi pasami startowymi.

Plan dodatkowego pasu startowego okazał się być dość kontrowersyjny i większość mieszkańców sprzeciwia się jego budowie.

Powstanie nowego pasu startowego miałoby być częścią planu ekspansji lotniska w przyszłości. Lufthansa, jedna z dziewięciu linii lotniczych w Monachium, skomentowała wynik głosowania jako „niefortunny”. Tak czy inaczej, niemieckie sztandarowe linie lotnicze zapowiedziały już, że postarają się przeforsować ten pomysł na innym lotnisku, aby tam zyskać dla siebie więcej przestrzeni.

1 KOMENTARZ


  1. „Sprzeciw wobec trzeciego pasu startowego na lotnisku w Monachium.”…………….MA BYĆ TRZECIEGO PASA NA LOTNISKU ……Nauczcie się wreszcie pisać poprawnie .!!!!!!!!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj