Port lotniczy Warszawa-Okęcie obsłużył ponad 1.1 miliona pasażerów w sierpniu 2014 roku, co stanowi spadek o 2,3% w porównaniu do tego samego okresu z poprzedniego roku. Nadal jednak jest to jeden z najlepszych wyników dla tego miesiąca w historii lotniska.

Jak podają statystyki, w sierpniu na lotnisku Chopina obsłużyło 1,137,100 pasażerów, jednak zarząd portu lotniczego optymistycznie podchodzi do sprawy i komentuje, że pomimo spadku w ruchu pasażerskim o 2.3%, nadal jest to bardzo dobry wynik.

Władze podkreślają też, że spadek był niewielki biorąc pod uwagę fakt, że linie lotnicze Ryanair nie latają już z Okęcia. Wcześniej, przewoźnik był odpowiedzialny za 10% całego ruchu pasażerskiego na lotnisku Chopina. Oznacza to, że obecnie inne linie lotnicze operujące na Okęciu znacznie znacznie poprawiły swoją wydajność.

Podsumowując, od początku roku 2014 lotnisko Chopina obsłużyło prawie 7.1 miliona pasażerów, wliczając w to ponad 6.3 miliona lotów międzynarodowych (spadek o 5.2%) oraz 807,500 lotów krajowych (wzrost o 9.7%). Liczba wszystkich operacji lotniczych w sierpniu zanotowała lekki spadek o 3,1% i wyniosła 13,100.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj