W lipcu lotnisko Londyn Gatwick zanotowało rekordowe wyniki w liczbie pasażerów – w ostatnim miesiącu na tym lotnisku obsłużono ich ponad 4.1 miliony.

Ostatni miesiąc był wyjątkowo udany dla lotniska Gatwick. Liczba pasażerów wzrosła o 6% w porównaniu do lipca 2013 roku, a dokładnie zanotowano 229.500 podróżnych więcej. Głównie wzrost dotyczy ruchu pasażerskiego w obrębie Europy, ze szczególnym uwzględnieniem lotów biznesowych, których było więcej o 10.5%.


Gatwick to jednocześnie najbardziej ruchliwe lotnisko na świecie dysponujące tylko jednym pasem startowym. W lipcu szczególnie wyróżniły się połączenia linii North Atlantic, przynosząc wzrost o 6,6% oraz linie Norwegian Air Shuttle, oferujące długodystansowe loty do Stanów Zjednoczonych.


Na innych długodystansowych trasach również dostrzeżono wzrost o 8.9%, a Londyn Gatwick podkreśla, że coraz większą popularnością cieszy się połączenie do Dubaju, które zanotowało wzrost o 6.7%.


Nick Dunn, szef finansów lotniska Gatwick, komentuje: „Wzrost liczby pasażerów w lotach tanich linii lotniczych Norwegian to dla nas bardzo dobra wiadomość. Dla pasażerów ważna jest dostępność lotów do konkretnych miejsc w atrakcyjnej cenie.”

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj