Pasażerowie podróżujący przez port lotniczy Charlotte Douglas w Północnej Karolinie będą mogli poczuć się jak w domu i zrelaksować w pobliżu czworonożnego przyjaciela.

Psia terapia” to usługa uspokajania pasażerów, działająca już na innych lotniskach USA. Zanim została wprowadzona na lotnisku Charlotte, psy przeszły rozmaite szkolenia i testy.

Siedem psów tworzy załogę wyspecjalizowaną w „Psiej Terapii” na lotnisku Charlotte, wśród nich między innymi: uroczy Labradoodle o imieniu Tucker, Lucy rasy West Highland Terrier, Rosco- Foxhound amerykański, oraz Yorkshire Terrier o znamiennym imieniu Winston Churchill. Każdy z nich ma minimum 12 miesięcy niezbędnego doświadczenia w pracy. Zwierzaki są ubrane w specjalne kamizelki z napisem „Pet Me”.

Psia załoga ma podwójne zadanie: będzie pozbawiać pasażerów stresu oraz pomagać podróżnym odnaleźć się na lotnisku. Poczatkowo będą obecne na międzynarodowym lotnisku Charlotte Douglas przez dwa dni w tygodniu. Docelowo planowane jest by psy towarzyszyły pasażerom przez pięć dni w tygodniu.

„Jestem zachwycony, że mogliśmy wprowadzić nowe udogodnienie dla pasażerów lotniska Charlotte Douglas”- powiedział Brent Cagle – Dyrektor Ruchu Lotniczego CLT. Psia załoga jest znakomitym dodatkiem, by jak najlepiej powitać klientów naszego lotniska.”

„Zwierzęta są częścią naszego życia, dla wielu ludzi częścią naszej rodziny. Ogromna większość pasażerów relaksuje się w ich obecności. To niesamowite, jak dobrze zostały przyjęte przez naszych podróżnych” – dodaje Brent Cagle.

Lotnisko Charlotte jest 28 w kolejności portem lotniczym Stanów Zjednoczonych, które zapewnia pasażerom towarzystwo czworonożnego przyjaciela.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj