Jeszcze w tym rok w pobliżu krakowskiego lotniska rozpocznie działalność nowoczesne centrum logistyczne o powierzchni ponad 12.000 metrów kwadratowych. Jak szacuje inwestor, przy obsłudze centrum zatrudnienie znajdzie nawet 400 osób, w tym około 100 z Morawicy i najbliżej położonych miejscowości.

Witek Airport Logistic Center bezpośrednio będzie przylegać do autostrady A4 i drogi ekspresowej E7 oraz terenów należących do krakowskiego lotniska. Będzie najbliżej położonym obiektem tego typ w rejonie Portu Lotniczego Kraków – Balice. Inwestorem obiektu jest Karolina Witek – właściciel jednego z największych w Krakowie, liczącego 35 tys. metrów kwadratowych salonu wyposażenia wnętrz Centrum Witek w Rząsce. Oprócz powierzchni przewidzianej pod magazyny, inwestor przewiduje dużą kilkusetmetrową powierzchnię zaplecza administracyjno-biurowego, place parkingowe i manewrowe dostosowane do potrzeb transportu ciężkiego. Wysokość składowania w realizowanym obiekcie będzie wynosić 9,5 m, a posadzki hali magazynowej przystosowane mają być do obciążeń 5000 kg/m2. Generalnym wykonawcą inwestycji jest Grupa Skalski. W czerwcu br. – 6 miesięcy przed planowanym oddaniem magazynów do użytku – umowy przedwstępne zawarte były z najemcami zainteresowanymi użytkowaniem ponad 50 % powierzchni magazynowej, przy czym minimalna powierzchnia najmu wynosi ok. 1.300 metrów kwadratowych.

– Na całym świecie obsługa ruchu lotniczego i pasażerskiego to tylko mały fragment biznesu lotniskowego. Ze względu na lokalizację i rozwinięty system komunikacji drogowej, lotnisko Balice ma ogromny potencjał rozwoju usług i obsługi cargo, który zamierzają również wykorzystać inwestorzy realizujący działalność komercyjną w rejonie krakowskiego lotniska. Krakowski „airport city” może być największym i bardzo rentownym ośrodkiem biznesowym tego typu na południu Polski. Świadczy o tym m.in. widoczny już teraz duży popyt na powierzchnie magazynowe w rejonie lotniska. – mówi Ryszard Wojewodzic odpowiedzialny za komercjalizację Witek Airport Logistic Center.

Zgodnie z warunkami podpisanej umowy całość inwestycji realizowanej przez Grupę Skalski ma być zakończona do końca października 2011 roku, łącznie z pozwoleniami na użytkowanie do końca listopada. Równolegle z inwestycją Karoliny Witek, trwa budowa należącego do grupy deweloperskiej zarządzającej powierzchniami przemysłowymi i biznesowymi w Europie centrum logistycznego w Modlniczce.

INFORMACJA PRASOWA | KANCELARIA PRAWNA NIERUCHOMOŚCI

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj