Fasada terminalu lotniska Leeds Bradford została odnowiona i namalowano na niej wielki mural przedstawiający scenę z Tour de France.

Mural został namalowany na specjalne zamówienie dla uczczenia inauguracji tegorocznego Tour de France, który rozpocznie się w Leeds już 5 lipca. Autorką dzieła jest Jenny Tribbillon, artystka mieszkającą w Yorkshire i wywodząca się z małej miejscowości Languedoc Rousillon we Francji.

Obraz na ścianie przedstawia czterech kolarzy w zwycięskich koszulkach: żółtej, zielonej, białej i w kropki. Dzieło to wykonane zostało na szklanym powierzchni i jest też widoczne z wnętrza terminalu, a dokładnie od punktu check-in w Hali A aż do punktu kontroli bezpieczeństwa.

Malowidło ma pozostać na szklanej ścianie lotniska Leeds przez cały letni sezon, podkreślając fakt, że tegoroczny wyścig Tour de France po raz pierwszy w historii ma swój początek w Yorkshire. Jak komentuje dyrektor lotniska Leeds, Tony Hallwood, miasto przygotowuje się aby jak najlepiej przywitać kolarzy i fanów kolarstwa z całego świata, którzy przybędą do Yorkshire na pierwsze dwa etapy wyścigu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj