Skytrax, firma konsultingowa prowadząca badania lotnisk i pasażerskich linii lotniczych, jak co roku przyznała odznaczenia w kategorii najlepszy port lotniczy świata. W 2011 roku ten zaszczytny tytuł uzyskało lotnisko w Hong Kongu.

Przyznając odznaczenie brano pod uwagę opinie ponad 11.38 miliona pasażerów z całego świata. Przez dziewięć miesięcy sprawdzano wrażenia podróżnych dotyczące lotnisk na wszystkich kontynentach. W rezultacie tych badań Hong Kong International Airport został wybrany Najlepszym Portem Lotniczym 2011 roku.

Odznaczenie nie było wielkim zaskoczeniem. Lotnisko w Hong Kongu od wielu lat jest niezmiennie w pierwszej trójce najlepiej ocenianych portów lotniczych globu.

Żadne z Polskich lotnisk nie znalazło się wśród dziesięciu najlepiej ocenianych portów. Znalazły się tam aż cztery lotniska europejskie: na trzecim miejscu Port Lotniczy Monachium (Niemcy), na szóstym miejscu Port Lotniczy Amsterdam-Schiphol (Holandia), na siódmym miejscu Zurych-Kloten (Szwajcaria) oraz na dziesiątym miejscu port lotniczy Kopenhaga-Kastrup (Dania).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj