Port lotniczy Tartu / Ülenurme Airport – lotnisko znajdujące się około 8 kilometrów od centrum Tartu. Czwarty co do wielkości port lotniczy Estonii.

Lecisz do Estonii?
Wybraliśmy najlepsze hotele i apartamenty w Estonii w relacji cena/jakość.

Sprawdź TOP najlepszych hoteli w Estonii

Kod IATA: TAY
Państwo: Estonia
Kontynent: Europa

Dane:

Typ: cywilne

Kod IATA: TAY

Kod ICAO: EETU

Miasto: Tartu

Współrzędne: 58°18′33″N 26°40′59″E

Wysokość: 66,75 m n.p.m.

Kierunek 08/26: beton/asfaltobeton, 1 379 m

Linie lotnicze operujące z lotniska

Tabela lotów – odloty

Tabela lotów – przyloty

Opis lotniska Tartu

Port lotniczy Tartu / Ülenurme Airport – lotnisko znajduje się około 8 kilometrów od centrum Tartu. Jest to czwarty co do wielkości port lotniczy Estonii, zaś Tartu jest drugim co do wielkości estońskim miastem. Lotnisko znane jest też pod nazwą port lotniczy Ülenurme, ze względu na swoje położenie niedaleko wioski od tej samej nazwie. Niedaleko lotniska znajduje się autostrada Tallinn–Tartu–Võru–Luhamaa (E263).

Obecnie na lotnisku dostępne jest jedno stałe połączenie oferowane przez linie lotnicze Flybe Nordic – jest to lot z Tartu do Helsinek, 6 razy w tygodniu. Wcześniej z Tartu latały również linie Estonian Air Regional, które aż do 21 grudnia 2012 oferowały przeloty do Tallina.

Lotnisko istnieje od 15 maja 1946 roku. Nowy terminal powstał w 1981 roku, kiedy to zmodernizowano również pas startowy i drogę dla taksówek. Od 2005 lotniskiem zarządza Tallin Airport Ltd. W 2010 roku port lotniczy Tartu obsłużył 23,504 pasażerów.

Dojazd z i na lotnisko Tartu

Autobus / Shuttle

Taxi

Wynajem samochodu

Parking

Strona internetowa lotniska http://www.tartu-airport.ee/en

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj