Port lotniczy Piarco – Port of Spain Piarco International Airport – port lotniczy w Piarco na wyspie Trynidad.

Kod IATA: POS
Państwo: Trynidad i Tobago
Kontynent: Ameryka Północna

Dane:

Typ: cywilne

Kod IATA: POS

Kod ICAO: TTPP

Miasto: Piarco

Współrzędne: 10°35′43″N 061°20′14″W

Wysokość: 18 m n.p.m.

Kierunek 10/28: Beton, 3 200 x 45,7 m

Tabela lotów – przyloty

Tabela lotów – odlotyOPIS

Port lotniczy Piarco – Port of Spain Piarco International Airport – port lotniczy położony w miejscowości Piarco, w odległości 25 km na wschód od Port of Spain, stolicy Trynidadu i Tobago, na wyspie Trynidad. Jest to jeden z dwóch międzynarodowych portów lotniczych obsługujących wyspy należące do republiki, drugie lotnisko znajduje się na wyspie Tobago (Port lotniczy Crown Point). Port lotniczy Piarco jest głównym węzłem i bazą operacyjną dla Caribbean Airlines.

Lotnisko dysponuje jednym pasem startowym i posiada dwa helipady i jest uważane za jeden z najnowocześniejszych karaibskich portów lotniczych. Port lotniczy Piarco otwarto w dniu 8 stycznia 1931 roku. Podczas II wojny światowej lotnisko pełniło funkcje militarne, jednak po wojnie przywrócono mu charakter cywilny.

Kolejny ważny moment w historii lotniska to rok 2001, kiedy zakończono modernizację portu polegającą na budowie nowego budynku terminalu i szybkich dróg kołowania. Jednocześnie, dawny terminal przeznaczono do obsługi ładunków.

W roku 2010 lotnisko obsłużyło 1,621,584 pasażerów międzynarodowych, 629,560 pasażerów krajowych, a łącznie liczba wszystkich pasażerów wyniosła 2,504,469. Port lotniczy Piarco zajmuje siódme miejsce w rankingu najbardziej ruchliwych lotnisk na Karaibach.

DOJAZD

Autobus i taxi


Wynajem samochodu

Strona internetowa lotniska

http://www.tntairports.com/piarco/index.html

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj