Port lotniczy Perm-Sawino Wielkie i Baza lotnicza Sawino Wielkie – Bolshoye Savino Airport – międzynarodowy port lotniczy i baza lotnicza w Kraju Permskim w Rosji.

Kod IATA: PEE
Państwo: Rosja
Kontynent: Azja

Dane:

Typ: cywilne

Kod IATA: PEE

Kod ICAO: USPP

Miasto: USPP

Współrzędne: Kierunek 03/21: Żelazobeton, 3 200 x 49 m

Wysokość: 123 m n.p.m.

Kierunek: 07/25: Asfalt, 2.459×45


Linie lotnicze operujące z lotniska

Tabela lotów – przyloty i odloty

Lotnisko Perm – fragment wiadomości:OPIS

Port lotniczy Perm-Sawino Wielkie i Baza lotnicza Sawino Wielkie – Bolshoye Savino Airport – międzynarodowy port lotniczy i baza lotnicza w Kraju Permskim w Rosji. Lotnisko położone jest 17 km na południowy zachód od miasta Perm w wiosce Sawino Wielkie i ma charakter cywilny oraz wojskowy. Jest to jedyny port lotniczy w Kraju Permskim z regularnymi połączeniami pasażerskimi, a większość lotów stanowią połączenia pomiędzy Permem a Moskwą.

Oprócz terminalu pasażerskiego na lotnisku znajduje się także pułk lotniczy myśliwców oraz stanowiska dla bombowców. Lotnisko jest siedzibą 764 pułku lotnictwa myśliwskiego, który podlega bezpośrednio dowództwu Sił Powietrznych Rosji. Właścicielem lotniska są linie lotnicze Perm Airlines.

Historia lotniska o charakterze wojskowym sięga roku 1952, zaś w 1965 roku zyskało ono status cywilny i stało się również regionalnym portem lotniczym dla miasta Perm. Wydzielono wówczas miejsca dla samolotów pasażerskich oraz osobne dla towarowych.

DOJAZD

Autobus

Taxi

Wynajem samochodu

Parking

Strona internetowa lotniska

http://aviaperm.ru/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj