Port lotniczy Ostenda-Brugia – Ostend-Bruges International Airport – port lotniczy położony 6 km na zachód od Ostend i 25 km od Brugii, w Belgii.

Lecisz się do Belgii?
Wybraliśmy najlepsze hotele i apartamenty w Belgii w relacji cena/jakość.

Sprawdź TOP najlepszych hoteli w Belgii

Kod IATA: OST
Państwo: Belgia
Kontynent: Europa

Dane:

Typ: cywilne

Kod IATA: OST

Kod ICAO: EBOS

Miasto: Ostenda

Współrzędne: 51°11′59″N 2°51′49″E

Wysokość: 4 m n.p.m.

Kierunek 08/26: Asfalt, 3 200 x 45 m

Tabela lotów – odloty

Tabela lotów – przyloty

Lądowanie na lotnisku Ostenda-Brugia – zobacz wideo:

Opis lotniska Ostenda-Brugia

Port lotniczy Ostenda-Brugia (Ostend-Bruges International Airport)– port lotniczy położony 6 km na zachód od Ostend i 25 km od Brugii, w Belgii. Ruch lotniczy koncentruje się głównie na transporcie towarowym, ale jednocześnie z lotniska odbywa się coraz więcej lotów prywatnych i pasażerskich, przede wszystkim czarterowych skierowanych do turystów podróżujących do miejscowości wypoczynkowych. Lotnisko stanowi bazę dla linii lotniczych MK Airlines. Właścicielem portu jest Rząd Flamandii.

W 2010 roku lotnisko Ostenda obsłużyło 678,638 pasażerów i przetransportowanych zostało 64,041 ton. Ogółem odbyło się 45,875 operacji lotniczych.

Podczas II Wojny Światowej niemieccy okupanci przenieśli lotnisko do miejscowości Middelkerke położonej 5 km na południowy wschód od Ostendy. Po wojnie lotnisko zostało mianowane międzynarodowym portem lotniczym przez Departament Lotniczy. W 1992 roku lotnisko zmieniło właściciela i przeszło z rąk rządu Belgii do rządu regionu Flamandii. W maju 2003 roku tanie linie lotnicze Ryanair uruchomiły nowe połączenia pomiędzy Ostendą i London-Stansted, w tym samym roku lotnisko zyskało nową nazwę: “Ostend-Bruges International Airport”, jednakże Ryanair wycofał się w lotniska już w grudniu 2003 roku.

Dojazd z i na lotnisko Ostenda-Brugia

Parking

Transport na lotnisko

Dojazd własnym autem

Strona internetowa lotniska http://www.ost.aero/en

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj