Port lotniczy Monterrey – Aeropuerto Internacional Mariano Escobedo – międzynarodowy port lotniczy położony w Apodaca, w pobliżu Monterrey, w stanie Nuevo León, w Meksyku.

Kod IATA: MTY
Państwo: Meksyk
Kontynent: Ameryka Północna

Dane:

Typ: cywilne

Kod IATA: MTY

Kod ICAO: MMMY

Miasto: Apodaca

Współrzędne: 25°46′42″N 100°06′23″W

Wysokość: 390 m n.p.m.

Kierunek 11/29: Beton, 3 000 x 45 m

Kierunek 16/36: Asfalt, 1 801 x 30 m

Tabela lotów – przyloty i odloty

Lądowanie na lotnisku Monterrey – zobacz wideo:OPIS

Port lotniczy Monterrey Aeropuerto Internacional Mariano Escobedo – międzynarodowy port lotniczy położony w Apodaca, w pobliżu Monterrey, w stanie Nuevo León, w Meksyku. Właścicielem lotniska jest Grupo Aeroportuario Centro Norte (OMA).

Jest głównym portem lotniczym w regionie i bramą lotniczą dla stanu Nuevo León i wraz z Aeropuerto Internacional del Norte obsługuje miasto Monterrey i jego prowincje. Jest to też najważniejszy port lotniczy operatora Grupo Aeroportuario Centro Norte.

Port lotniczy Monterrey uznawany jest za jeden z najnowocześniejszych w Ameryce Północnej, ze względu na jego projekt opierający się na oszczędzaniu energii i ekologicznych rozwiązaniach. Lotnisko obsługuje ponad 6 milionów pasażerów rocznie, a obecnie około 85 procent jego ruchu to loty krajowe, głównie z takich miast jak Mexico, Guadalajara, Chihuahua i Tijuana. Pozostałe 15 procent należy do połączeń międzynarodowych, głównie z dwóch miast ze Stanów Zjednoczonych: Dallas i Houston.

Terminale portu lotniczego Monterrey odnowiono i powiększono w 2007 roku oraz ponownie w 2010 roku.

DOJAZD

Autobus

Transport między terminalami

Taxi

Wynajem samochodu

Strona internetowa lotniska

http://www.gacn.com.mx/es/aeropuertos/monterrey/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj