Port lotniczy Manila – Ninoy Aquino International Airport – międzynarodowy port lotniczy położony 7 km na południe od centrum Manili na Filipinach.

Lecisz do Manila?
Wybraliśmy najlepsze hotele i apartamenty w Manili  w relacji cena/jakość.

Sprawdź TOP 5 najlepszych hoteli w Manili

Kod IATA: MNL
Państwo: Filipiny
Kontynent: Azja

Dane:

Typ: cywilne

Kod IATA: MNL

Kod ICAO: RPLL

Miasto: Manila

Współrzędne: 14°30′31″N 121°01′10″E

Wysokość: 23 m n.p.m.

Kierunek 06/24: beton, 3 737 x 60 m

Kierunek 13/31: beton, 2 258 x 45 m

Linie lotnicze operujące z lotniska

Wyszukiwarka lotów Opis lotniska w Manili

Port lotniczy Manila – Ninoy Aquino International Airport, Manila International Airport (język filipiński: Paliparang Pandaigdig ng Ninoy Aquino) – międzynarodowy port lotniczy położony 7 km na południe od centrum Manili na Filipinach. Lotnisko zostało otwarte w 1937 roku. W skrócie lotnisko nazywane jest NAIA.

Lotnisko położone jest na granicy pomiędzy dwoma miastami: Pasay oraz Parañaque. Jest to najważniejszy port lotniczy na Filipinach oraz baza lotnicza dla filipińskich linii lotniczych. Lotnisko zarządzane jest przez Manila International Airport Authority (MIAA).

Oficjalnie NAIA jest jedynym lotniskiem obsługującym stolicę kraju Manilę oraz okolice, ale w praktyce zarówno NAIA jak i Clark International Airport (położone w Pampanga) obsługują tę strefę. Lotnisko Clark wyspecjalizowało się jednak w tanich liniach lotniczych ze względu na dużo niższe opłaty niż te pobierane na lotnisku NAIA.

Port lotniczy NAIA został nazwany na cześć senatora Benigno „Ninoy” Aquino, Jr., zamordowanego na lotnisku w 1983 roku. W 2012 roku lotnisko NAIA obsłużyło 31,558,002, pobijając rekord i stając się jednym z najbardziej ruchliwych lotnisk Azji.

Dojazd z i na lotnisko w Manili

Wynajem samochodu

Autobus – serwis shuttle

Taxi

Strona internetowa lotniska

www.miaa.gov.ph

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj