Port lotniczy Luis Muñoz Marín – Aeropuerto Internacional Luis Muñoz Marín – największy port lotniczy Portoryko, zlokalizowany w mieście Carolina, obsługujący miasto San Juan.

Kod IATA: SJU
Państwo: Stany Zjednoczone
Kontynent: Ameryka Północna

Dane:

Typ: cywilne

Kod IATA: SJU

Kod ICAO: TJSJ

Miasto: Carolina

Współrzędne: 18°26′22″N 66°00′07″W

Wysokość: 3 m n.p.m.

Kierunek 8/26: Beton, 3 049 x 45 m

Kierunek 10/28: Beton, 2 443 x 45 m


Linie lotnicze operujące z lotniska

Tabela lotów – odloty

Tabela lotów – przylotyOPIS

Port lotniczy Luis Muñoz Marín – Aeropuerto Internacional Luis Muñoz Marín – największy port lotniczy Portoryko, zlokalizowany w mieście Carolina, około 5 km od stolicy – San Juan. Operatorem lotniska jest grupa Aerostar Airport Holdings.

Port lotniczy Luis Muñoz Marín uznaje się za jedno z najważniejszych lotnisk w Ameryce Łacińskiej i pierwsze w rankingu w regionie Karaibów, zarówno pod względem liczby pasażerów jak i transportu towarów. W 2013 roku obsłużono na nim 8,268,355 pasażerów i przeprowadzono 156,679 operacji lotniczych. Lotnisko znajduje się również na liście stu najbardziej ruchliwych portów na świecie i wśród 50-ciu największych lotnisk Stanów Zjednoczonych.

Dziennie lotnisko obsługuje średnio 500 operacji lotniczych (lądowań i startów samolotów). Jest bazą dla linii lotniczych Air Sunshine, Cape Air oraz Seaborne Airlines.

Potrzeba wybudowania nowego lotniska pojawiła się w 1945 roku, między innymi aby odciążyć Aeropuerto Internacional de San Juan, które od 1929 roku było głównym lotniskiem tego regionu. W 1949 roku zakończono pierwszą fazę budowy portu lotniczego, zaś oficjalne otwarcie miało miejsce 22 maja 1955 roku.

DOJAZD

Wskazówki dojazdu

Taxi oraz Shuttle

Wynajem samochodu

Strona internetowa lotniska http://aeropuertosju.com/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj