Lotnisko London Luton zostało uhonorowane prestiżową Nagrodą Dobroczynności w dziedzinie Biznesu w uznaniu dla jego zaangażowania we wspieraniu lokalnej młodzieży na rynku pracy.

Na gali wręczenia statuetek Business Charity Award, presiżowej nagrody, którą wyróżnia się liderów biznesu za ich wsparcie i działalność charytatywną, w tym roku zwrócono szczególną uwagę na port lotniczy Luton i jego zasługi dla lokalnej młodzieży. Projekt „Get into Aiports” (ang. Dostań się na lotnisko) realizowany w ramach partnerstwa z organizacją charytatywną The Prince’s Trust zdobył miano Planu Zatrudnienia Roku.

Get into Aiports” jest 4 tygodniowym programem, dzięki któremu lokalna młodzież w wieku 18-25 lat, zostaje wprowadzona w świat portu lotniczego, by lepiej zrozumieć role tutejszych funkcjonariuszy i pracowników. Pierwsze dwa tygodnie poświęcone są szkoleniom i odpowiednim przygotowaniom do pracy. Przez kolejne dwa tygodnie młodzież poznaje specyfikę pracy, odbywając staż u partnerów biznesowych z całego lotniska.

Program daje młodzieży szansę na przyszłe zatrudnienie. Około 80 procent uczestników pierwszej edycji programu znalazło pracę w obrębie portu lotniczego lub sektorze dostawczym.

Zwycięstwo programu „Get into Airports” to nie tylko sukces dla lotniska, lecz inspiracja dla innych pracodawców do powielenia modelu „Get into…” Dzięki temu młodzi ludzie mieliby szansę dostać się do innych przedsiębiorstw. Przykładem może być linia kolejowa Thameslink Railways, której zarząd zdecydował się na program „Get into Railways” (Dostań się na kolej), zapowiadając pomoc dla jeszcze większej liczby młodych ludzi z całego regionu.


Elliot Renton, dyrektor finansowy
lotniska LLA, komentuje: „Business Charity Award jest fantastycznym uznaniem dla ciężkiej pracy nie tylko naszego zespołu, ale także naszych partnerów i co najważniejsze, samych młodych ludzi. Partnerstwo The Prince’s Trust jest kluczowe dla naszej strategii w 2015 roku. Zrobimy wszystko, by rozwijać program, przyczyniając się do bezpośrednich zmian na lepsze w życiu lokalnej młodzieży. „

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj