KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERA

Port lotniczy Kopenhaga Roskilde – Copenhagen Airport, Roskilde – port lotniczy położony w Roskilde, w Danii. Jest to drugie lotnisko obsługujące Kopenhagę.

Lecisz się do Kopenhagi?
Wybraliśmy najlepsze hotele i apartamenty w Kopenhadze w relacji cena/jakość, sugerowaliśmy się również wieloma opiniami znajomych podróżujących do tego miasta.

Sprawdź TOP 5 najlepszych hoteli w Kopenhadze

Kod IATA: RKE
Państwo: Dania
Kontynent: Europa

Dane:

Typ: cywilne

Kod IATA: RKE

Kod ICAO: EKRK

Miasto: Roskilde

Współrzędne: 55°35′08″N 12°07′53″E

Wysokość: 45 m n.p.m.

Kierunek 14/32: Asfaltobeton, 1 799 m

Lądowanie awaryjne na lotnisku Roskilde – zobacz wideo:Opis lotniska w Kopenhadze

Port lotniczy Kopenhaga Roskilde – Copenhagen Airport, Roskilde (Københavns Lufthavn, Roskilde)- port lotniczy położony w odległości 7 km od Roskilde, niedaleko miasta Tune w Danii. Jest to drugie lotnisko obsługujące Kopenhagę. Lotnisko obsłużyło 25,053 pasażerów w 2003 roku.

Lotnisko to zostało otwarte w 1973 roku jako pierwsze z trzech planowanych portów lotniczych mających obsłuiwać Kopenhagę. Jednakże powstanie pozostałych dwóch lotnisk nigdy nie doszło do skutku i nie wyszły one poza etap wstępnych planów. Włascicielem i operatorem lotniska Roskilde jest grupa Københavns Lufthavne A/S (Lotniska Kopenhagi), która również zarządza głównym lotniskiem stolicy – Kastrup Airport.

Lotnisko jest wprawdzie wyposażone w infrastrukturę niezbędną do obsługi międzynarodowych lotów i do odprawy celnej, ale obecnie wykorzystywane jest głównie do lotów prywatnych i testowych, mieści się też na nim kilka szkół lotniczych.

Lotnisko Roskilde planuje poszerzenie oferty lotów i wprowadzenie regularnych międzynarodowych połączeń. Co jakiś czas podejmowane są rozmowy z różnymi liniami lotniczymi, jednak na razie zainteresowanie przewoźników jest niewielkie i nie udało się wprowadzić regularnych lotów.

Dojazd z i na lotnisko w Kopenhadze

Ze względu na niewielki ruch na lotnisku, dojazd do niego środkami transportu publicznego jest ograniczony – istnieją autobusy, którymi można dojechać do pobliskiego miasta Roskilde, jednakże kursy na lotnisko są dość rzadkie. Najpewniejszym środkiem transportu na lotnisko jest własny samochód lub taksówka.

Transport na lotnisko

Strona internetowa lotniska

http://www.rke.dk/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj