Lotnisko w Kopenhadze, dążące do uzyskania wyniku 40 milionów pasażerów rocznie, kontynuuje swój plan rozwoju i z myślą o przyszłości portu przeprowadza kolejne zmiany – projekt ekspansji Terminalu 2 i korytarza zwanego Pier C.

Duńskie lotnisko zainwestuje 17.4 miliony euro w modernizację i ekspansję Terminalu 2 o dodatkowe 700 metrów kwadratowych oraz dwa dodatkowe pasy bezpieczeństwa. Oba projekty mają być ukończone przed przyszłorocznym sezonem letnim. Prace remontowe już ruszyły i części budynku przeznaczone do remontu zostały oddzielone od reszty terminalu.


Jednocześnie na lotnisku trwa modernizacja korytarza Pier C, która ma kosztować 34 miliony euro. Remont zostanie ukończony pod koniec roku 2015 wraz z oddaniem do użytku trzech nowych bramek i hallu.


Jak wyjaśnia Thomas Woldbye, dyrektor naczelny lotniska w Kopenhadze, „Te trzy projekty rozbudowy różnych części lotniska stanowią część strategii „Expanding CPH”, podzielonej na kilka faz i która w sumie ma być realizowana przez następne dwie-trzy dekady. Celem tego długodystansowego planu jest zwiększenie liczby pasażerów do 40 milionów rocznie.”

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj