Port lotniczy Konstanca (Mihail Kogălniceanu Airport)– międzynarodowy port lotniczy położony 25 km na północny zachód od centrum Konstancy, w Rumunii.

Lecisz do Rumunii?
Wybraliśmy najlepsze hotele i apartamenty w Rumunii w relacji cena/jakość.

Sprawdź TOP najlepszych hoteli w Rumunii

Kod IATA: CND
Państwo: Rumunia
Kontynent: Europa

Dane:

Typ: cywilne/wojskowe

Kod IATA: CND

Kod ICAO: LRCK

Miasto: Konstanca

Współrzędne: 44°21′44″N 28°29′18″E

Wysokość: 108 m n.p.m.

Kierunek 18/36: Beton, 3 500 x 45 m

Linie lotnicze operujące z lotniska: Europe Airpost, Luxair, Ryanair, Turkish Airlines

Tabela lotów – przyloty i odloty

Opis lotniska Konstanca

Port lotniczy Konstanca (Mihail Kogălniceanu Airport)– międzynarodowy port lotniczy położony 25 km na północny zachód od centrum Konstancy, w Mihail Kogălniceanu, w Rumunii. Jest to główny port lotniczy dla regionu Dobrogea i służy jako lotnisko dla samego miasta Konstancy, dla całej gminy o tej samej nazwie oraz dla rumuńskich miejscowości wypoczynkowych nad Morzem Czarnym. Lotnisko zostało otwarte w 1962 roku.

Najlepszymi wynikami w liczbie pasażerów lotnisko Mihail Kogălniceanu cieszyło się w roku 1979, kiedy to cały kraj zanotował szczyt ruchu turystycznego. W tym czasie lotnisko obsłużyło 778,766 pasażerów. W 2012 roku zaś liczba pasażerów wyniosła 65,384.

Dojazd z i na lotnisko Konstanca

Autobus

Z terminala odjeżdża kilka rodzajów autobusów łączących lotnisko ze stacją kolejową w Konstancy. Jest też kilka prywatnych przewoźników oferujących połączenia do miejscowości wypoczynkowych nad Morzem Czarnym.

Taxi na lotnisku Konstanca

Na zewnątrz terminalu znajduje się postój taksówek. Średnia cena za kurs do miasta to w przeliczeniu około 30$, co jest dość znaczną różnicą w porównaniu z ceną biletu autobusowego wynoszącą jedynie 1,5$.

Wynajem samochodu na lotnisku Konstanca

www.avis.ro

Strona internetowa lotniska http://www.mk-airport.ro/indexen.php

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj