Port lotniczy Irkuck – Irkutsk Airport – port lotniczy w Irkucku, w Rosji (obwód irkucki), położony w odległości 8 km od centrum miasta. Jest to największy port lotniczy we wschodniej Syberii.

Kod IATA: IKT
Państwo: Rosja
Kontynent: Azja

Dane:

Typ: cywilne

Kod IATA: IKT

Kod ICAO: UIII

Miasto: Irkuck

Współrzędne: 52°16′05″N 104°23′20″E

Wysokość: 511 m n.p.m.

Kierunek 12/30: Beton, 3 165 × 45 m


Linie lotnicze operujące z lotniska

Tabela lotów – odloty i przylotyOPIS

Port lotniczy Irkuck – Irkutsk Airport – port lotniczy w Irkucku, w Rosji (obwód irkucki), położony w odległości 8 km od centrum miasta. Jest to największy port lotniczy we wschodniej Syberii. Lotnisko istnieje od 1925 roku.

Cechą charakterystyczną tego portu lotniczego jest szczególny mikroklimat, spowodowany bliskością Zbiornika Angarskiego. Lotnisko znajduje się też niedaleko jeziora Bajkał, najstarszego i najgłębszego jeziora na świecie (odległość od lotniska wynosi około 60 kilometrów).

Na lotnisku bardzo często występuje mgła ji to przez cały rok, dlatego port co jakiś czas jest zamykany z powodu złych warunków atmosferycznych, zaś port lotniczy Brack służy jako lotnisko zapasowe.

Za oficjalną datę otwarcia lotniska podaje się 24 czerwca 1925 roku. Zainaugurowało je 6 samolotów, które wylądowały na nim tego dnia, z czego cztery maszyny były krajowe, a dwie zagraniczne.

Plan lotniska: http://en.iktport.ru/kompaniya/shema-proezda.html

Dojazd

Lotnisko położone jest w zasadzie wewnątrz miasta i wyposażone jest w dwa płatne parkingi: jeden dla terminalu krajowego i drugi dla międzynarodowego. Na lotnisku znajdują się trzy przystanki autobusu miejskiego, który dowiezie nas w różne części miasta. Ponadto, z lotniska kursuje linia nr 306, jadąca do Angarska.

Strona internetowa lotniska

http://en.iktport.ru/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj